Krejčíková zahájila vítězstvím na WTA Elite Trophy v Číně. Mayino truchlení Keyese obtěžuje

Krejčíková zahájila vítězstvím na WTA Elite Trophy v Číně.  Mayino truchlení Keyese obtěžuje

Tisková agentura

Zhuhai (Čína) (AFP) – Nejlepší nasazená Barbora Krejčíková porazila Magdu Linetteovou 6:2, 6:4 v úterý ve svém úvodním zápase čtvrtfinále WTA Elite Cupu, prvního posezónního podniku na turné.

Krejčíková nasazená jako desátá, která v této sezóně vyhrála dva tituly v Dubaji a San Diegu, prolomila Linet dvakrát v prvním setu podání. Česká hráčka se poté srovnala z manka 3:0 ve druhém setu a zápas uzavřela za hodinu a 48 minut.

V dalším kole se Křičiková ve středu střetne s šestou nasazenou Dariou Kasatkinovou.

V úvodním zápase turnaje Beatriz Haddad Maya porazila druhou nasazenou Madison Keysovou 6-4, 6-4 a vedla skupinu Camellia, ve které je i 20. nasazená Caroline Garciaová.

Pro Haddada Mayu to bylo teprve druhé vítězství ve čtyřech turnajích Asian Tour.

Keysová bude hrát s Garciaovou ve středu v zápase, který nyní potřebuje vyhrát, aby si udržela semifinálové naděje.

Číňanka Zhou Lin také ušetřila tři setboly na cestě k vítězství 7-6 (5) a 6-1 nad pátou nasazenou Veronikou Kudermetovou, čímž se Rose dostala do brzkého vedení ve skupině.

Na turnaji pro 12 hráčů se představí 11 nejvýše postavených singlistek, které se nekvalifikovaly na finále WTA v mexickém Cancúnu, které se bude konat v listopadu. Zhu je poslední záznam.

Hráči jsou rozděleni do čtyř skupin po třech hráčích a vítěz každé skupiny postupuje v sobotu do semifinále. Finále je na programu v neděli.

___

READ  Euro 2020: Skotsko hraje s Lucemburskem a Nizozemskem v rámci příprav před úvodním zápasem České republiky | fotbalové novinky