Krejková ohromila Swatika, aby vyhrál dubajský titul

Barbora Krejčíková v sobotu porazila Igu Swiatekovou a připsala si titul na okruhu WTA v Dubaji a stala se tak teprve čtvrtou ženou v tomto století, která na stejném turnaji porazila tři nejlepší hráčky světa.

Pro bývalou šampionku French Open Krejčíkovou, která je na 30. místě světového žebříčku, to byl šestý titul v kariéře.

Sedmadvacetiletá česká hráčka utrhla světové jedničce vítěznou sérii ve Swateku na šest zápasů, 12 setů v řadě, 6:4, 6:2 za hodinu a 31 minut, před velkým publikem na Dubai Duty Free. Tenisový klub. stadión.

Ve čtvrtfinále porazila i vicemistryni Australian Open Arynu Sabalenkovou a v semifinále světovou trojku Jessicu Pegulaovou.

Pouze Venus Williamsová, Serena Williamsová a Sabalenková dokázaly porazit tři nejlepší hráčky na jediném turnaji roku 2000.

„Je to obrovský úspěch, čeho se mi tento týden podařilo dosáhnout. Všechny zápasy jsem si moc užila a určitě ráda hraji na velkých hřištích,“ řekla Krejková, která se v pondělí vyšvihne na 16. místo.

Pro Krezhikovou to byl týden skvělého úniku – ve druhém kole zachránila čtyři mečboly proti osmé nasazené Darii Kasatkinové a ve čtvrtfinále proti Sabalenkové odskočila z 0-6 dolů a 1-3.

„Tento titul určitě hodně znamená. Byl to pro mě skvělý týden, každým zápasem jsem se zlepšovala a dnes jsem ze sebe vydala maximum,“ řekla Krejková, která loni v říjnu v ostravském finále porazila i Swiatekovou.

Na odborných setkáních jsou nyní 2-2 hlava-nehlava.

„Igu si velmi vážím, je pro mě velkým zdrojem inspirace, motivuje mě každý den. Bylo to skvělé finále a s výsledkem jsem rozhodně spokojená,“ dodala.

Ostře úhlový bekhend lhostejné Krejkové přinesl Češce úvodní brejk, který pomohl vybudovat si náskok 3:1.

Swiatek zasáhl zpět a vrátil se k vyrovnanému stavu, ale byl tři odpočinutý – všechny zahájily sérii čtyř zápasů v řadě, kdy ani jeden hráč nemohl držet podání.

READ  Dwayne Haskins removes waivers, becomes a free agent

Krejčíková nakonec trend ustoupila, když posledních osm setbolů v řadě vedla za 44 minut 6:4. Pro Swiatekovou to byla první ztráta setu od prohry ve čtvrtém kole na Australian Open s Elenou Rybakinou minulý měsíc.

Jedenadvacetiletý Polák minulý týden vyhrál v Dauhá a v sobotu se dostal do finále poté, co v šesti zápasech v Zálivu prohrál pouhých 14.

Swiatek si mezi sety udělala pauzu a po návratu k soudu se krátce pohádala s předsedajícím soudcem Pierrem Baccim, což nakonec skončilo tím, že dostala porušení času za příliš dlouhé trvání.

Obě hráčky se prosadily na začátku druhého setu, než Krejková našla otevření a ujala se vedení 4:2. Tento polštář byl vše, co 27letá dívka potřebovala k působivému vítězství a zisku šestého titulu ve dvouhře v kariéře.

Swiateková poprvé v kariéře prohrála finále WTA 1000. Vyhrála všech pět svých dříve soutěžních příspěvků.

„Určitě nás čeká hodně finále, ale doufám, že příště to půjde podle mě, protože poslední dvě šly pro tebe,“ řekl Swiatek Krečikové poté, co Češce pogratuloval při předávání cen.