Krijsikova, Kvitova a Pliskova dorazí do čtvrtí Cincinnati

9. nasazená Barbora Krejicova z České republiky zvítězila ve čtvrtek v bitvě o top 10 na turnaji West-South Open, když porazila č. 8 Garbine Muguruzaovou ze Španělska 6-1, 6-7 (5), 6-2 a dosáhla čtvrtiny- finále.

Souboj byl odvetou pro dubajské finále této sezóny, protože šampionka Cincinnati Muguruza z roku 2017 porazila Krijikovu a poté skončila první mimo první padesátku, a to ve dvou setech.

Vzestup Krejčíkové do čela hry se však od tohoto týdne pouze zrychlil a nejnovější člen Top 10 se jí po dvou hodinách a 24 minutách hry odvděčil za prohru s bývalou světovou jedničkou na tvrdých kurtech v Cincinnati.

Klíčové statistiky: Šampión Roland Garros Kryjsikova vypálil 14 es a získal 86 procent prvních servisních bodů, aby utlumil výzvu grandslamové šampionky Muguruza. Krejčíková zachránila všech pět brejkbolů, na které při náklonu narazila.

Pozoruhodné momenty: Muguruzaová dobře odvedla těsný brejk na konci druhého setu, který neměl žádné brejky. Krejčíková ale nebyla naštvaná na nahrávací sety, které smetla bez větších fanfár.

Muguruzaová ve finále neuvěřitelně bojovala, šetřila pět bodů, než Krijikova při své šesté šanci nakonec zpečetila výhru.

Světová jednička 1 čeká: Krijsikova se v příštím čtvrtfinále setká se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou poté, co špičková nasazená Viktorie Azarenková ve čtvrtek porazila obhájkyni titulu Viktorii Azarenkovou. V jejich jediném předchozím setkání Barty minulý měsíc vyrazil Kryzhikova ve čtvrtém kole ve Wimbledonu na cestě za titulem.

Velký den pro Čechy Stejně jako Kvitová vyhrála i Plíšková

Ve čtvrtfinále se k ní přidaly krajanky Petra Kvitová a Karolina Plíšková, obě zvítězily nad závodnicemi s nižším umístěním, což však přineslo jistá překvapení.

11. nasazená Kvitová, která stále hledá svůj první výlet do finále West a South Open, vyslala Anas Jabeur s lehkostí 6-1, 6-2 za pouhou hodinu hry. Kvitova získala jako druhé podání Jaberové 67 procent bodů, což vedlo k pěti výpadkům v zápase.

READ  Recenze adventistů online ADRA poskytuje pomoc poté, co cyklón pustoší české vesnice

Jaber byl v pozdní fázi a poprvé se tento týden dostal do první dvacítky žebříčku WTA ve dvouhře. Jaber zatlačil Kvitovou do dvou sérií tiebreaku na svém posledním setkání v Dauhá v loňském roce a mířil k dalšímu rozrušení den poté, co byla Ega Swiatek vyloučena z losování.

Kvitová ale zastavila hybnost Tunisanky, dosáhla vítězství a připravila pozoruhodné čtvrtfinálové utkání s bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Oba grandslamoví šampioni a kolegové leváci se setkali 15krát – pro oba nejhranější soupeř.

5 semen Plíšková si rezervovala místo ve čtvrtfinále tím, že převrátila rivalitu, která pro ni byla v této sezóně skutečnou chybou, protože Jessica Pegula z Ameriky, 6: 4, 7: 6 (5), vyhrála během jedné hodiny. a 24 minut.

Stoupající Američanka Pegula, aktuálně zařazená do top 25, porazila Plíškovou ve všech jejích předchozích čtyřech střetnutích, všechna přišla v roce 2021. Vypadá to, že by mohla následovat pátá výhra v řadě, protože Pegula na začátku úvodního setu postoupila na začátku 4-1.

Ale vicemistryně Wimbledonu 2021 Plíšková je zpět ve své výstroji a hraje pět zápasů v řadě, aby se dostala na první místo tabulky o jednu sadu. Poté Plíšková uklouzla i ve druhé sadě, když se držela 0: 5. Ale opět dokázal Čech vyhrát pět zápasů v řadě, aby vyrovnali skupinu na skóre 5: 5, a uchránil si setbol na 5: 4.

Pegula měla další setbol 6: 5, ale Plíšková se také dostala z této nesnáze, poté v tiebreaku vedla 6: 1 a za zápas brala pět bodů. Pegula překonala první čtyři a doufala v úžasný návrat, ale Plíšková nakonec vyhrála s vítězem, který dribloval přes síťové lano.