Kvitová naštvala Rybakinu kvůli Miami Women’s Championship – NBC6 South Florida

Dvanáctá nasazená Petra Kvitová vyhrála Miami Open ve svém 13. vystoupení, když v sobotu porazila sedmou nasazenou Elenu Rybakinu v maratónském tiebreaku 7-6(14), 6-2.

Třiatřicetiletá Kvitová, která je o 10 let starší než její soupeřka, přerušila 13zápasovou sérii výher Rybakiny a zastavila svou nabídku na Sunshine Double (Indian Wells a Miami Open).

S pevnou vůlí a pevnou obranou a strhujícím vítězným forhendem na jeden úder v dostihu na mrtvoly, který nadchl publikum ve druhém setu, získala levoruká Kvitová svůj 30. titul na okruhu WTA ve dvouhře.

Poté, co Rybakina trefila dlouhý forhend na mečbol, Kvitová zvedla ruce a položila si ruce nad hlavu. Zlomilo se to jen jednou v zápase. Bylo to její 41. účast ve finále WTA, ale první finále v Miami.

Kvitová, která pochází z Česka, se postavila proti tomu, že Wimbledon letos přijal ruské hráčky. Rybakina, wimbledonská šampionka, pochází z Moskvy, ale reprezentuje Kazachstán.

Bývalá wimbledonská šampionka Kvitová vyhrála první set tiebreaku 16:14 na svůj pátý setbol. Roztřesená Rybakina náhle zasáhla dlouhý forhend a ukončila 22minutový tiebreak. Neporažení 7:0 v tiebreaku v roce 2023.

Set trval 66 minut, během kterých si každý hráč držel podání až do stavu 4-4 a poté si vyměnil přestávky na podání. Rybakina skončila s 10 esy v prvním setu a zároveň vytvořila rekord pro většinu es na turnaji WTA, čímž překonala značku Madison Keysové. Rybakina, který měl v zápase 12 es, zakončil turnaj s 69 esy pro turnaj.

Kvitová brejkla Rybakinaovou ve druhém gemu druhého setu bekhendovým returnem podání a vedla na 2:0.

Finále dvouhry mužů se koná v neděli a Yannick Sinner, který v semifinále vypadl obhájcem titulu Miami Open Carlosem Alcarazem, se utká s Daniilem Medveděvem.

Medveděv vyhrál 23 ze svých 24 zápasů a minulý měsíc v Rotterdamu ve finále porazil Sinnera. Sinner, 10. nasazený z Itálie, vede 0-5 proti Medveděvovi a vyšel z třísetové, tříhodinové fyzické války s Alcarazem, která skončila v pátek pozdě večer.

READ  50 nejkontroverznějších filmů všech dob

Ve finále mužské čtyřhry porazili Santiago Gonzalez a Edouard Roger-Vaselin Austin Krajesek a Nicolas Mahut 7:6 (4), 7:5. ___