Kvitová zaznamenala 5 nejlepších výher kariéry na Pegule; Spojené státy porazily Českou republiku 4:1

Kvitová zaznamenala 5 nejlepších výher kariéry na Pegule;  Spojené státy porazily Českou republiku 4:1

Sydney, Austrálie – Spojené státy se ve druhém dni turnaje Poháru národů posunuly do čela skupiny C vítězstvím 4:1 nad Českou republikou.

Američané šli do dne s vedením 2:0 poté, co Taylor Fritz a Madison Keysová zahráli obě jamky prvního dne a potřebovali ještě jedno vítězství, aby si zajistili remízu.

Keys, Fritz vedou USA po prvním dni 2:0 nad Českem

Petra Kvitová ve svém úvodním duelu s 3. nasazenou Jesicou Pegula udržela české naděje a napsala tak pro Českou republiku novou kapitolu své hrdinské historie. Dvojnásobná wimbledonská šampionka zachránila sedm prvních setbolů, když porazila Pegulu 7-6(6) 6-4 a zajistila Češkám první vítězství na turnaji.

Vítězství uzavřelo vedení Američanů na 2:1, ale nerozhodný výsledek skončil nešťastným výsledkem. V závěrečné dvouhře nerozhodného výsledku vedl Frances Tiafoe po 89 minutách nad Tomaszem Machakem 6-3 2-4, když si Čech otočil kotník a snažil se obnovit forhend. Světová sedmadevadesátka se dokázala postavit na nohy, ale po konzultaci s lékařem a jeho týmem nemohl pokračovat a musel odstoupit, čímž USA získal třetí bod.

Kvitová za výhru proti Pegule

Smolný konec temperamentního pokusu o návrat od Čechů, kteří vypadali, že jsou připraveni ztížit tým USA. Kvitová vedla ve vítězství nad Pegulou. Osmdesátiminutový úvodní set byl ultimátní přetahovanou. Ani jeden z hráčů nezaznamenal během prvních osmi her zápasu bod zlomu, což vedlo k napínavému závěru, kdy se mezi oběma hráči objevilo dohromady 13 setbolů. Pegula hravě zachránila šest setbolů, aby udržela stav 5-5, a poté okamžitě brejkla Kvitovou, aby měla příležitost set podávat.

Tentokrát byla řada na Kvitové, aby se vrátila z propasti. Bývalá světová dvojka vstřelila vítězný gól poté, co vyhrála 6-5, prohrávala 40-0, aby si uchovala čtyři setboly a poprvé rozdrtila Pegolu, čímž si vynutila tiebreak.

READ  Airbus bude poskytovat satelitní komunikaci České republice a Nizozemsku

Kvitová opět zaostala a znovu zařvala. Od stavu 5:1 v tie-breaku Kvitová zachránila další tři body, za stavu 7:6 získala osmý setbol a nakonec set proměnila.

„Pokračujeme v boji,“ řekla Kvitová. „Myslím si, že USA je skvělý tým se skvělými hráči v kádru. Nejsme tady zrovna favorité, ale bojujeme o každý zápas a každý bod. To je náš týmový duch.“

Po úniku v prvním setu Kvitová dvakrát zlomila Pegulu, aby si rychle vybudovala vedení 3:0 a prošla závěrečnými fázemi setu, aby svou sezónu 2023 zahájila výhrou v Top 5.

Vítězství přišlo jako odveta za prohru Kvitové s Pegulaovou v osmifinále US Open loni na podzim a prodloužila svou náskok na 3:1.

Pegulaová se rychle vzpamatovala ze zklamání ze dvouhry a spojila se s Fritzem a skončila nerozhodně pro vítězství. Američané se kvalifikovali v tiebreaku, když porazili Marii Bouzkovou a Jerryho Lehiku 2:6, 6:3, 10:7 a skončili vítězstvím 4:1.

„Udělal jsem to opravdu dobře, vrátil jsem hráče a uklidil spoustu salv, když jsem byl pozadu,“ řekl Fritz.

„Mám pocit, že existuje spousta různých možností a různé dvojice v našem týmu a míchání může být v budoucnu důležité. Chceme vidět, jaký bude náš nejlepší tým, nebo se alespoň zbavit rzi. Celá věc by mohla být rozhodla smíšená čtyřhra, takže chceme vědět, s kým s ním chceme hrát ve velké hře.“

Česká republika se v sobotu utká s Německem. Tým USA bude mít dva dny volna, než zakončí skupinový zápas proti Němcům.