Lucky Gulliver překvapí Collinse v Indian Wells

Maďarka Dalma Gelfi zaznamenala ve čtvrtek na kurtu 1 v Indian Wells nejlepší vítězství své kariéry, když zvítězila 6-4 6-4 nad finalistkou Australian Open z roku 2021 Danielle Collinsovou.

Po prohře s Britkou Katie Swanovou v posledním kole kvalifikace jako nejlepší nasazená, Gilfi na poslední chvíli nahradila Němku Tamaru Korbach, která se ve středu ráno kvůli nemoci odhlásila. Juniorská šampionka US Open z roku 2015 při svém třetím vystoupení v main draw na turnaji WTA 1000 v kariéře pětkrát prolomila podání Collinsové během 1 hodiny a 39 minut a dosáhla tak svého druhého vítězství v kariéře na této úrovni.

bod zvratu: Collins ze setu a výpadku vyhrál 13 bodů v řadě a ve druhém setu se ujal vedení 4-2. Ale nedokázala proměnit dva body na podání 5-2, než se zlomila a další zápas nevyhrála.

Američanka si při porážce na pouhých osm vítězů připsala 38 nevynucených chyb, když se snažila přizpůsobit pouštním podmínkám. Naopak Gelfi vypsal 16 vítězů proti snadným 20 ve vyrovnanějším výkonu.

Co myslíš: Výhra nad světovou 31. Collinsovou je Galfiho nejlepší z hlediska umístění. Minulý měsíc porazila Bernardu Peraovou, tehdy č. 43, na turnaji Uber Austria Women’s Championship v Linci a získala první vítězství v top 50.

„Nestává se každý den, kdy dostanete druhou šanci po prohře v play off, takže jsem opravdu vděčný, že jsem mohl být poražený,“ řekl Gilfi poté na kurtu. „Říkal jsem si: ‚Mohu také využít příležitosti a udělat něco skvělého proti skvělému hráči‘ a fungovalo to.

„Snažil jsem se tam být psychicky od první vteřiny. Ve druhé jsem měl nějaké vzestupy a pády.“ [set] Taky, ale jsem rád, že jsem se přes ty těžké chvíle mohl dostat a z toho mám největší radost.“

READ  Podrobnosti o vízech na Nový Zéland pro české a irské občany

Je to také první Collinsova prohra v Indian Wells od jejího turnajového debutu v roce 2017.

Galfiová se utká s pátou nasazenou Francouzkou Caroline Garciaovou, která se na turnaji WTA 1000 poprvé snaží dostat do třetího kola.

Úspěšný den pro Českou republikuKarolína Mochová, Kateřina Siniaková a Marka Vondroušová postoupily do druhého kola se ztrátou jediného setu.

Přednosti: Pera def. můj bronz | Maria Daveová. Paolini

Siniaková měla těžký test, když zvítězila 7-5 6-4 nad Julesem Niemeyerem. Německo podávalo v prvním setu 5-4 a také vedlo s brejkem ve druhém, ale Siniaková se bránila – díky čistým zakončením, jako je tento – a připravila zápas proti nasazené č. 13 Beatriz Haddad-Maiaové. Brazílie.

V nejtěžším testu ze všech tří zvítězila Machová 6-3, 4-6, 6-4 nad Julií Putincevovou – pokles 4-1 ve třetím setu – zatímco Vondroušová prohrála s Rebeccou 6-2, 6,2. Marino. Jsou to další po sobě jdoucí soupeřky nasazené č. 14 Victorie Azarenkové a č. 28 Marie Bouzkové.