Lydica skončila v prvním kole sezóny šestá

Ester Ledecká skončila na úvodním sjezdu sezóny Světového poháru šestá. Ve Val d’Isere potvrdila současná role číslo jedna nejlepší švýcarská Corinne Suter. Kvůli nepříjemné přihrávce na konci závod nedokončilo pět bruslařů.

„Jsem rozhodně spokojená. Je to nová zkušenost s novým kopcem a jsem velmi šťastná, že tu mohu závodit,“ uvedla Lydika v záznamu pro média.

25letému zimnímu „obojživelníkovi“ se opět podařilo přejít ze snowboardingu na lyžování. V sobotu zvítězila na Giant Slalom Parallel SP na palubě v italské Cortině d’Ampezzo a po několika trénincích se prosadila také mezi špičkovými bruslaři ve Francii. „Bylo na to trochu času, ale je to tak, tak jsem si to vybral, takže žádné výmluvy. Musím pracovat s tím, co mám,“ řekla Lydika.

Nemusela se omlouvat. Ukázala vynikající závodní náskok s malým zaváháním. V horním průchodu zaostávala daleko za sebou, ale v ledové nebo spodní střední části téměř nic neztratila. Opět byla za cílem. Hodnocení trenéra Tomáše Pöka v České televizi: „Jsem s výletem spokojen“.

Těsně před Lydikou padli dva soupeři. Ještě horší byla Rakušanka Nicole Schmidhoferová, která v rychlosti sto kilometrů vyběhla bokem do ochranných sítí, které prořízly okraj saní a zmizely v něm. Se škrábanci na obličeji a bolestmi v levém koleni byla odvezena k ošetření. Závod byl pozastaven na 20 minut.

O čtyři uchazeče později se na stejném místě mýlila také Italská Federica Brignoni, ale po chvíli vstala a šla lyžovat. Lydika nenechala rozhodnutí svrhnout své protivníky. „Je to nepříjemné zejména pro dívky, které se podepsaly,“ řekla česká soutěžící.

V rádiu jsem zjistil, co je s lyžaři. „Jak se to stalo, proč se to stalo, a pak jsem se tomu během letu pokusil vyhnout. Je to brána na konci sestupu a po skoku lehkým tlakem. Visí na jedné noze a je stále zlomená. Je to těžká brána. Ale můžete bezpečně řídit, jen buďte připraveni.“ No za to. “

READ  Před čtvrtfinále jsou v plné síle Dánové a Česká republika

Punk připomíná číslo, které používala Lydika: „Jsem trochu smutný, protože jsem si vybral devatenáct.“ Důvodem bylo to, že v tréninku se najeté kilometry zrychlovaly postupně, ale v závodě nebylo snadné se po pádu protivníků soustředit. „Pád nikoho nepřidá a jsem ráda, že to dokázala takhle,“ pochválila Bediku.

Punk připomíná číslo, které používala Lydika: „Jsem trochu smutný, protože jsem si vybral devatenáct.“ Důvodem bylo to, že v tréninku se najeté kilometry zrychlovaly postupně, ale v závodě nebylo snadné se po pádu protivníků soustředit. „Pád nikoho nepřidá a jsem rád, že ano,“ pochválil trenér Lydika dvakrát na olympiádě. „Nikdo nevěděl, že přijde pozdě. Jsme outdoorový sport, s tím je třeba počítat. Takto musíme vydržet.“ .

Po Lydice nemohla Joanna Helenova skočit před kritickou cestu, spadla a také se vplížila do sítě, ale rychle vstala. Na místě pod lanovkou, kde běžcům došla energie, pokračovala první vítězka tréninku, Američanka Alice McKinness Doran. Bez úrazu také uprchla z Krymu.

Suterova, vítězka loňského mistrovství světa, vyhrála 11 set, když porazila Sophii Jogia, vítězku olympiády v Pjongčangu. Třetí byl nejrychlejší bruslař druhého tréninku, Breezy Johnson z USA.

Ve Val d’Isere ženy soutěžily v prvním rychlostním závodě sezóny. Tradiční start v Lake Louise, kde loni Lydica zvítězila v jednom kole, nebyl způsoben koronaviry. Obří točivé lyže v St. Moritzu byly před čtrnácti dny zničeny sněžením.

„Celý princip závodu je vyhrát, vždy se pokusím, ale těchto dívek je více. Je pro mě také velmi důležité dát maximum, a to dnes stačilo na šesté místo, což je skvělé. Samozřejmě se pokusím vylepšit a analyzovat,“ řekla Lydika. Jiný „.

Další šanci bude mít v sobotu, kdy od 10:30 bude ve Val d’Isère vystavena druhá konference. V neděli se musí stát gigantický slalom superhrdiny.

READ  Street Floorball League míří do českých měst již popáté!

Vítězná jízda na bunkru:

Kildy vyhrál ve Val Gardeně

Dnešní gigantický meandr mužů v italské Val Gardeně byl mnohem tišší, protože jej ve světovém poháru bruslařů vyhrál Alexander Ammudt Kilde z Norska.

28letý hráč ukončil své páté vítězství v poháru ve své kariéře, 12 dělených sekund před inauguračním vítězem Super G ve Val d’Isere ve Švýcarsku Maurym Caviezelem. Třetí skončil Keldův rodák Kjetil Jansrud s odstupem 21 procent.

Podívejte se na Kildeho cestu:

Kilde nedávno potvrdil dominanci Norska na klasické sjezdovce Saslong: postaral se o sedmé norské vítězství z devíti Super G ve Val Gardeně. Kilde, který vyhrál Val Gardenu před dvěma lety, řekl: „Známe trať dobře, sníh je dobrý. Je to těžký svah, ale jsme globální, takže nám to vyhovuje. Vítězství v této sezóně na začátku sezóny je zábavné a dá vám klid.“ pokles.

Caviezel z druhé nebyl zklamaný, protože pro něj skončil se zlomeným ukazováčkem v levé ruce ze svahu neděle. „Naštěstí to jde s tím prstem. Jsem velmi spokojený s pódiem. S Kildem a Gansrodem je to vždy boj, cítí se tady dobře a jsou zde rychlí,“ řekl v minulé sezóně juniorský šampion Super J.

Caviezelův spoluhráč z národního týmu Marco Odermat, který dnes skončil devátý, se ujal vedení v pořadí mistrovství světa. V sobotu bude ve Val Gardeně rampa.

První lyžaři si české sjezdovky opravdu užívají. Musíte však vzít v úvahu řadu omezení Video: Holidayinfo.cz

Závod sjezdových lyží SP ve Val d´Isere (Francie):

Ženy – regrese: 1. C. Suterová (Šv.) 1: 44,62, 2. Goggiaová (Itálie) -0,11, 3. Johnsonová (USA) -0,20, 4. Štuhecová (Slovinka) -0,65, 5. Ortliebová (AUT) -0,97, 6. Lydica (CZE) -1,08, 7. Tipplerová (AUT) -1,25, 8. Gutová-Behramiová (Švýcarsko) -1,32, 9. Moyinkelova (Norsko) -1,33, 10. E. Cortonio (ET) -1,36.

READ  Online fotbal: Opava se obrací a kazí Jarolimovu premiéru. Stoupne na Plzeň a Jablonec?

Pořadí SP (po 7 závodech z 34): 1. Vlhová (SR) 425, 2. Shiffrin (USA) 275, 3. Bassin (Itálie) 273, 4. Gisin (Švýcarsko) 269, 5. Brignone (Itálie) 248, 6. Liensberger (Rak.) ). (220, … 28. Lydica 51, 31. Dubowska (Česká republika) 48.

SP sjezdové lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Pánský obrovský slalom: 1. Kilde (NOR) 1: 26,29, 2. M. Caviezel (Švýcarsko) -0,12, 3. Jansrud (NOR) -0,21, 4. Mayer (AUT) -0, 34, 5. Sander (DEU) -0,60, 6. Alegre -0,78, 7. Cleary (oba otci) -0,86, 8. Cochran-Siegel (USA) -0,87, 9. Odermatt -0,98, 10. Feuz (oba Švýcaři) -1,05 .

Kontinuální požadavek Super J. (Po 2 ze 7 závodů): 1. M. Caviezel 180, 2. Kilde 122, 3. Jansrud 100, 4. Walder (AUT) a Sejersted (Nor.) Oba 80, 6. Sander 77.

SP spustit příkaz (Po 7 z 38 závodů): 1. Odermatt 290, 2. Pinturault (Fr.) 276, 3. Kilde 235, 4. Zubčič (Chorv.) 208, 5. M. Caviezel 195, 6. Kristoffersen (Nor.) 156.

„Nejlepší v mém životě je manželství.“ Broken Baker plánuje další svatbu a narození dítěte Video: Aktuálně.cz