Lyon a obhájce titulu Barcelona uspořádaly finále ženské Ligy mistrů UEFA – Sports News, First Post

Finále by Barceloně dalo šanci oplatit svou porážku 4:1 od Lyonu ve finále 2019 v Budapešti.

Hráčky Lyonu slaví konec semifinálového zápasu UEFA Women’s League Champions League mezi Paris Saint-Germain (Paris Saint-Germain) a Lyonem. AP

Sedminásobný vítěz Lyon v sobotu porazil francouzského rivala Paris Saint-Germain a připojil se k obhájkyni titulu Barceloně ve finále letošní sezóny UEFA Women’s League Champions League.

Finále v italském Turíně 21. května svede dohromady vedoucí tým evropského ženského fotbalu za poslední desetiletí s týmem, který loni ukončil svou dominanci a nyní usiluje o udržení titulu.

Ada Hegerbergová a kapitánka Wendy Renardová vstřelily góly Lyonu na obou stranách branky Marie Antoinetty Catuto, když porazily Paris Saint-Germain 2:1 a vyhrály semifinálový zápas celkem 5:3.

Zápas, který se konal na stadionu Parc des Princes, viděl nový rekordní počet diváků v zápase ženských klubů ve Francii s 43 254 diváky, týden poté, co světový rekord v počtu 91 648 lidí vyhrál první zápas Barcelony doma s Wolfsburgem.

Předtím skončila série 45 vítězství Barcelony v řadě, když prohrála 2:0 s německým Wolfsburgem, ale španělští šampioni postoupili celkem 5:3 do svého třetího finále za čtyři sezóny.

Barcelona získala svůj první titul loni, když ve finále v Göteborgu rozdrtila Chelsea 4:0.

Tím skončilo pět po sobě jdoucích titulů Lyonu v Lize mistrů a francouzský klub byl také svědkem jeho sevření domácího titulu, který skončil minulou sezónu proti Paris Saint-Germain.

Jsou však na pokraji získání tohoto titulu a jsou odhodláni získat zpět i Ligu mistrů poté, co navázali na své vítězství 3:2 v prvním zápase a předstihli válčící tým Paris Saint-Germain.

„Letošní sezónu jsme začali s cílem získat pohár zpět,“ řekla hráčka Lyonu Salma Pasha, která pochválila Barcelonu.

READ  Nejnovější: Finalisté smíšené čtyřhry na Australian Open | Sportovní

„Pomáhají rozvoji evropského fotbalu. Hrají podobným způsobem jako mužský tým a jsou příkladem pro zbytek ženského fotbalu.“

Lyon umlčel hostitelský dav v Paříži s náskokem 14. minuty díky vítězi Zlatého míče z roku 2018 Hegerbergovi, Norovi, který přelezl Ashley Lawrence a vypálil Pashov centr z levého křídla.

Paris Saint-Germain viděla mezi poločasy po zranění kolene českou brankářku Barboru Votikovou, ale naději na záchranu vyrovnání dávala ve druhém poločase.

Nejprve Hegerberg znovu udržel míč v síti jen pro kontrolu VAR, aby upravil ofsajd a neuznal gól, pak PSG v noci v 62. minutě vyrovnalo, když plodný francouzský útočník Katuto proměnil míč do sítě po snaze Sandyho Baltimora. zachránili.

Další gól PSG by zvedl nerozhodný výsledek pro prodloužení, ale místo toho se Lyon v noci vrátil do čela a zajistil si místo ve finále, když vysoký střední obránce Renard zamířil do volného kopu Pacha po sedmi minutách. .

Wolfsburg vyhrál marně

Lyon se dostal do finále Ligy mistrů podesáté za 13 sezón a je také připravený získat zpět francouzský titul z Paris Saint-Germain, pět bodů před svým rivalem o tři zápasy před zbývající sezónou.

Barcelona už vyhrála španělský titul a měla už jedno místo ve finále poté, co v prvním zápase doma porazila Wolfsburg 5:1.

To znamená, že tlak v Německu byl z velké části mimo a oni se po dvou minutách druhého poločasu zadrhli, když Tapia Wassmouth skórovala mimo vápno.

Byl to pro Wassmuthovou 10. gól v 10 zápasech Ligy mistrů v této sezóně, čímž se zviditelnila díky kapitánce Barcelony Alexii Putellasové, držitelce Zlatého míče.

Gil Rudd zvýšil na 2:0 parádním zásahem těsně před hodinou, ale dvojnásobní šampioni Wolfsburg měli hodně práce, aby zachránili nerozhodný výsledek.

READ  Calgary Flames začínají čerstvě pod Darylem Sutterem s play -off v mysli

„Věděli jsme, že to bude těžké, než jsme se dostali do druhého zápasu,“ řekl trenér Barcelony Jonathan Giraldes. „Není snadné vyhrávat a vyhrávat.“

„Možná, že porážka přichází v dobrou chvíli, protože nám nezabránila dostat se do finále.“

Přečtěte si všechny soubory poslední zprávyA trendy novinkyA kriketové novinkyA IPL živé skóre, Harmonogram IPL 2022, tabulka skóre IPL 2022 a novinky ze zábavy. Následuj nás FacebookA Cvrlikání A Instagram.