Man City vede, Arsenal se mstí Southamptonu, sportovní zprávy

Manchester City v úterý mlátil West Bromwich 5: 0, aby se vrátil na vrchol Premier League, když pomohl Arsenalu zatlačit je do evropských center vítězstvím 3: 1 nad Southamptonem.

City nyní skórovalo 11 po sobě jdoucích zápasů, protože West Bromwich Albion minulý měsíc zaznamenal překvapivou remízu 1: 1 s Al Ittihad.

Muži Pepa Guardioly se mezitím dostali na vrchol a nikdy nezmeškali přítomnost zraněného Kevina De Bruyna při bombardování Bugea, který před koncem prvního poločasu vstřelil čtyři góly.

Ilkay Gundogan otevřel brány vystřelením míče z hranice pokutového území, než kontroverzní gól Joaa Cancela zdvojnásobil vedení City.

Obrana West Brom byla rozptylována špatně zvednutou ofsajdovou vlajkou, než portugalský krajní bek zasáhl síť, ale cíl byl zastaven po přezkoumání VAR.

Gundogan poté ve svých posledních osmi ligových zápasech zvýšil na sedm branek, než skóre dokončil Riyad Mahrez a Raheem Sterling.

„Ve skutečnosti není žádné tajemství,“ řekl Gundogan o své bodovací sérii. „Jsem ve správný okamžik na správných místech. Jsem v trochu útočnější roli. Pokud dostanu šanci poblíž pokutového území, snažím se dělat správná rozhodnutí.“

West Bromwich Albion nyní inkasoval 17 gólů ve všech čtyřech domácích zápasech Sama Allardyce a zůstal na druhém místě ve spodním řádku, šest bodů za bezpečím.

Arsenal na vzestupu

Michael Arteta, bývalý asistent Guardioly, si také užívá působivé výkonnostní kolo, když Arsenal sbíral 16 bodů z posledních 18 možných.

Arsenal se o víkendu pomstil FA Cupu proti Southamptonu, přestože ho tři minuty strhl působivý gól Stuarta Armstronga.

Nicholas Pepe rychle srovnal a Bocayo Saka otočil Alex McCarthy a skóroval, aby v první polovině zajistil náskok hostů.

„Myslím, že jsme od začátku byli dobří,“ řekla Arteta. „Přiznali jsme gól z rohového kopu, ale okamžitě jsme odpověděli.“

READ  WorldSBK

„Ukázal hodně inteligence a flexibility týmu ve způsobu, jakým vedli zápas.“

Alexandre Lacazette uzavřel 18 minut před koncem tři důležité body, když Arsenal postoupil na osmé místo a do pěti bodů ze čtyř nejlepších.

– West Ham jde čtvrtý –

West Ham skončil čtvrtý v Lize mistrů, když Thomas Sochik skóroval dvakrát při vítězství 3-2 nad Crystal Palace.

Kladiva utrpěl časný neúspěch, když Wilfred Zaha po pouhých třech minutách postavil palác dopředu.

Silnější mentalita, kterou David Moyes v této sezoně chválil ve West Hamu, přišla, když Sólik během 16 minut vstřelil dva góly, aby otočil zápas.

Pouze Bruno Fernandez z Manchesteru United od svého vstupu ze Slavie Praha před rokem vstřelil více gólů Premier League ze středu hřiště než Češi.

Craig Dawson kývl na roh Jarroda Bowena v 25. minutě a upravil tak na 3: 1, než Michie Batshuayi vstřelil pozdní branku paláce.

Šesté vítězství ve všech soutěžích po sobě staví Moyesovy muže v tabulce před Liverpool a v neděli bude na jejich cestu na londýnský stadion upozorněn bojující Jürgen Klopp.

Na druhém konci tabulky prohrál Newcastle doma s Leedsem 2: 1 a prodloužil tak svůj bezhraný běh na 11 her.

„Tato liga je občas tvrdá a tvrdá,“ řekl Steve Bruce, prezident obléhaných Magpies.

Ravenha vstřelil gól Rodriga, aby dal mužům Marcela Bielsy v první polovině zasloužený náskok.

Miguel Almiron na začátku druhého poločasu vyrovnal první gól Newcastlu v pěti zápasech, ale parita trvala jen čtyři minuty předtím, než Jack Harrison skóroval dramatickým zakončením levého nohy všechny tři body hostů.

Newcastle zaostává za posledními třemi body o sedm bodů, ale nyní odehrál další dva zápasy než Fulham na 18. místě.