Markéta Vondroušová vyhrála Wimbledon na Ons Jabeur

Češka Markéta Vondroušová se v sobotu stala jednou z kurzových šampionek Wimbledonu, když porazila tuniského majora Anase Jabeura ve dvou setech.

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová se stala poslední v dlouhé řadě českých narozených žen, které zvedají nejdůležitější trofej tohoto sportu, navazující na dominanci Martiny Navrátilové ve Wimbledonu v 80. letech poté, co Navrátilová uprchla do Spojených států.

Stejně jako Navrátilová je i Vondroušová levou hráčkou s ošklivým podáním, které celé odpoledne využívala v nejvypjatějších chvílích, kdy se Jabeurová snažila převzít kontrolu nad utkáním nebo se bránit.

Pro Jabeurovou byla prohra ve druhém finále Wimbledonu za sebou se soupeřkou, která dosáhla mnohem méně než ostatní ženy, které na cestě na pokraj tenisových dějin otřásla, nic menšího než srdcervoucí. Jabeurová nyní prohrála tři z posledních pěti grandslamových finále a nestačila na to, aby se stala první ženou arabského a afrického původu, která vyhrála nejdůležitější tenisový turnaj.

Jako většina tenistů i Jabeur vždy snila o vítězství ve Wimbledonu a loni použila fotografii ženské trofeje jako zámek obrazovky na svém telefonu.

Jabeurová začala rychle, v prvním setu opakovaně prolomila nervózní podání Vondroušové. Zpočátku byla v těsném stavu, ale v prvním setu držela vedení 4:2, když se propadla zpět, posílala forhendy na síť a bekhendy pluly za základní čáru.

Než se nadějete, Jabeur byl dole a ztratil podání, aby začal jako druhý. Vondroušová ze své strany dělala vše, co potřebovala, totiž držela míč ve hře, bičovala a její údery byly velmi odlišné od síly, které Gáborová čelila v posledních zápasech.

Zatímco se Jaber usadil, a dokonce ve druhém setu za stavu 3:1 postoupil do dalšího vedení, vše opět zmizelo, protože Jaber těžce hledal kurt a posílal spoustu míčků doprostřed sítě.

READ  Čína má v úmyslu ovládat vítr a déšť ve velkém měřítku

Z posledních šesti zápasů prohrála pět. Další žena z Česka byla wimbledonskou šampionkou.