Maya a Halep bojují o kanadský titul na okruhu WTA

Toronto: Simona Halepová v neděli (v pondělí v Manile) postoupí ke svému třetímu kanadskému titulu na turnaji WTA Toronto Masters proti brazilské outsiderce Beatriz Haddad Mayaové.

Haddad v semifinále překvapil finalistku ročníku 2021 Mayu Karolínu Plíškovou 6-4, 7-6 (9/7), zatímco Halepová využila dlouholeté zkušenosti ze zápasů, aby vyhrála 2-6, 6-3, 6-4 a skončila na sedmém místě. .. Americká semena Jessica Pegola.

Halepová, bývalá světová jednička z Rumunska, která vyhrála v Kanadě tituly v letech 2016 a 2018, předvedla svůj rozhodující návrat do formy vítězstvím poté, co před rokem kvůli zranění vypadla z top 10 žebříčku.

„Nikdy jsme proti sobě nehráli,“ řekla Halepová. „Takže jsem vlastně nevěděl, co čekat.

„Ale byl to skvělý boj. Jsem opravdu rád, že jsem ho měl.“

Získejte nejnovější zprávy

Je doručena do vaší schránky

Přihlaste se k odběru denních zpravodajů z Manila Times

Registrací pomocí e-mailové adresy potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami služby a zásadami ochrany osobních údajů.

„Samozřejmě se mohu zlepšit,“ dodala Halepová. „Ale buduji sebevědomí, buduji zápas a jsem opravdu šťastný, že jsem v této pozici.“

Kovář Maya, který ve třetím kole ohromil světovou jedničku Etu Swiatekovou, oslabil viditelný útok Češky Plíškové, která při porážce vypálila devět es.

Vyhrála první Brazilku, která se dostala do finále WTA v 17 zápasech od června, kdy vyhrála travnaté tituly v Birminghamu a Nottinghamu.

Jižní Amerika, která je na 24. místě na světě, se příští týden určitě probojuje do první dvacítky.

Její zápas byl zábavný, Haddad Maya se utkala s Plíškovou a v úvodním setu vedla 5:1.

Plíšková pak ve druhém poločase urvala vedení 4:1 poté, co Haddad Maya našla cestu zpět.

READ  Swiatek bere první set 6-2 proti Jabeurovi | Aktualizace US Open