Miami Open: Petra Kvitová porazila Elenu Rybakinu, získala titul a vrátila se do světové top 10 | Novinky z tenisu

Miami Open: Petra Kvitová porazila Elenu Rybakinu, získala titul a vrátila se do světové top 10 |  Novinky z tenisu

Petra Kvitová vyhrála 7-6 (14), 6-2 ve finále Miami Women’s Open a zajistila si návrat do top 10 světového žebříčku. Úvodní set trval po tie-breaku více než 67 minut, ale Kvitová ovládla druhý set, aby se stala šampionkou.

3. dubna 2023, 7:04, Spojené království

Petra Kvitová si zajistila návrat do světové top 10 tím, že porazila Elenou Rybakinu a získala titul na Miami Open.

Třiatřicetiletá hráčka přečkala svou soupeřku 7-6 (14) 6-2 a připsala si 30. vítězství v kariéře a znovu získala místo v nejvyšších patrech žebříčku WTA, který bude v pondělí aktualizován.

Kvitová byla poslední v první desítce v září 2021 a dokázala, že si místo zaslouží, když vyřadila hráčku, která je aktuálně sedmá na seznamu.

Rybakina vedla ve finále sérii 13 vítězných zápasů, ale nedokázala své české soupeřce sebrat set.

Úvodní set trval přes 67 minut a dvojice se tlačila až do tie-breaku, který byl nakonec po dlouhém souboji vůle vyrovnán 16:14.

Kvitová, která za stavu 5:4 neúspěšně podávala na set, ubránila pět bodů, než jej uzavřela.

obrázek:
Ve finále Miami Open skončila 13zápasová vítězná série Eleny Rybakinové

Po zlomeném Rybakinově odhodlání Kvitová vypadla z prvních tří zápasů a ujala se vedení ve druhém setu.

Kazaška zachránila brejkbol, aby neztratila čtvrtý, ale nedokázala nasadit rukavici na podání Kvitové. Za stavu 5–2 následoval druhý brejk, který zpečetil vítězství Kvitové.

Prohra skončila Rybakina, úřadující šampion Indian Wells, pro „Sunshine Double“ a byl vyřazen, aby vyhrál Wimbledon.