Mikaela Shiffrinová stíhá rekord s nabitým programem, muži závodí v Kitzbuehelu; Informace o streamování – OlympicTalk

Mikaela Shiffrinová stíhá rekord s nabitým programem, muži závodí v Kitzbuehelu;  Informace o streamování – OlympicTalk

Michaela Schiffrinovákdo je s tím spojen Lindsey Vonnová O nejvíce žen ve Světovém poháru v alpském lyžování (82) plánuje od tohoto víkendu závodit sedmkrát během 10 dnů.

Po startu minulý víkend by Shiffrinová měla vyrazit na sjezdovky v pátek, sobotu a Super G v neděli v italské Cortině d’Ampezzo, která bude dějištěm zimních olympijských her v roce 2026.

Shiffrinová se poté vrátila ke svým technickým přípravným závodům dvěma závody obřího slalomu 24.-25. ledna v italském Kronplatzu a dvěma slalomovými závody 28.-29. ledna ve Špindlerově Mlýně v České republice. Dále je to mistrovství světa ve Francii.

V této sezóně má Shiffrinová na kontě osm vítězství v 16 startech — čtyři obří slalomy, tři obří slalomy a super-G. Ve své kariéře v Cortině má Shiffrin tři umístění na stupních vítězů ve sprintu (jedno vítězství) v sedmi zápasech mezi mistrovstvím světa a mistrovstvím světa.

Jediná alpská lyžařka s více vítězstvími ve Světovém poháru než Shiffrinová a Vonnová je Švédka Ingmar Stenmarkkterý v 70. a 80. letech vyhrál 86krát.

Tento víkend se také může pochlubit nejslavnější zastávkou Světového poháru mužů: závody Hahnenkamm v rakouském Kitzbühelu, živě páv.

Streif hostí děsivý sjezd v pátek a sobotu před nedělním slalomem.

Streif je dvouminutový test odvahy na dvě míle: pád z výšky 3000 stop při průměrné rychlosti 65 mph (a maximální rychlost mnohem vyšší). Havárie jsou běžné. Vrtulník je připraven přepravit lyžaře do nejbližší nemocnice.

Daron Ralvis Je jediným Američanem, který vyhrál Světový pohár Hahnenkamm ve sjezdu (v roce 2003). Byl posledním Američanem, který vyrobil sjezdovou platformu Hahnenkamm Bud Miller v roce 2014. Žádný Američan nedosáhl na stupně vítězů Světového poháru v roce 2022, čímž přerušil sérii 23 po sobě jdoucích let s alespoň jedním umístěním v první trojce na okruhu.

READ  Futsalová zábava o letošních prázdninách

norský Alexander Amudet Kilde V letošní sezóně vyhrál čtyři ze šesti dosavadních sjezdů Světového poháru a v minulé sezóně jeden ze dvou kopců na Hahnenkammu. švýcarský Pojistka vyhrálaHanenkams, olympijský vítěz ve sjezdu, který vyhrál tři z posledních čtyř umístění, plánuje po víkendových závodech odstoupit.

Harmonogram vysílání alpského lyžování (všechny časy na východ)

pátek Ženy DH – Cortina d’Ampezzo Skiandsnowboard. live 4:15
DH muži – Kitzbühel páv 5:30