Mikaela Shiffrinová získala svůj pátý titul ve Světovém poháru a stále se žene za rekordem

Michaela Schiffrinová Atletka získala svůj pátý titul ve Světovém poháru, největší každoroční ocenění v alpském lyžování, do konce sezóny zbývá sedm závodů.

V sobotním sjezdu se držela na pátém místě – její honba za 86. vítězstvím ve Světovém poháru se protáhla ještě minimálně o jeden den – ale stačilo to na to, aby si zajistila celkový titul, udělovaný nejlepší lyžařce v průběhu sezóny sečtením výsledků v všechny závody Světového poháru.

Shiffrin si zajistil celkové umístění, když do jeho 38 závodů zbývalo sedm závodů, tedy zhruba 20 % sezóny, která zbývá.

Shiffrinových 11 vítězství ve Světovém poháru v této sezóně, nejvíce pro každého muže nebo ženu, je její nejvíce od její rekordní kampaně 17 vítězství v letech 2018-19 (kdy také dokončila celkově se sedmi zbývajícími závody).

Shiffrinová řekla, že v této sezóně občas vyprodukovala nejlepší brusle své kariéry.

Shivrin si s ním přetrhla vaz Lindsey Vonnová Po Rakousku je to celkově druhý nejvyšší ženský titul v historii Annemarie Moser-Brühlkterý v 70. letech vyhrál šest.

V sobotu za Norem zaostala o 79 procent Kajsa Vykhov je ležVyhrála svůj první Světový pohár.

Shiffrinová je o jedno vítězství v kariéře daleko od rekordu Světového poháru v kariéře 86, který drží Švédka Ingmar Stenmarkobří slalom a hvězda obřího slalomu 70. a 80. let.

Dalším závodem Shiffrinové je neděle Super-G, po které bude příští víkend následovat obří slalom a slalom, její nejlepší podniky.

Alpské lyžování: Kompletní výsledky | vysílací plán

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!