Mistrovství světa v ledním hokeji 2021: USA 4, Česká republika 0: Střel, zachraň, vystřel, zachraň.

Po neuspokojivém a neobvyklém prohře vypadal tým USA ve druhém zápase s týmem Česká republika na scéně se silnějším startem. Česká republika prohrála svůj první zápas s Koreou a také hledala výhru, která by zvýšila rychlost v předkole. Český brankář Martin Kudela začínal s týmem svého rodného města, zatímco americký brankář Jin Lee stál v síti USA.

Tým USA rozhodně hledal rychlejší a agresivnější start, okamžitě převzal ofenzívu. Poté, co český brankář Martin Kudela zazářil, dostal Josh Hargis pokutový kop Československa, ale Kudela ohromil dav zastavením. Ofenzíva týmu USA pokračovala, ale hráči Československa protáhli modré košile, aby zmírnili část tlaku na Kudelu.

Druhá šance přišla do USA v 10:45 v době, kdy došlo k volání CZE. Jack Wallace zaslechl žaludeční „zvuk selhání“, když puk zasáhl střelou ze střely horní tyč. Zatímco se počet střel na branku zvyšoval, pokutový kop skončil bez zásahu, hlavně díky silné stráži Kudely.

Závazek Československa k trestu před připuštěním gólu vedl tým USA k tvrdé hře poté, co kapitán Josh Bowles poslal do boxu hříchu velmi nepříjemného hráče k vyloučení. Další dvě minuty byly téměř opakováním předchozí mocenské hry – spousta střel, ale Kudela je zmařila.

Zbývají už jen necelé dvě minuty a československý útočník Krupička si vzal další penaltu a tým USA zakončil s výhodou muže. USA okamžitě vstoupily do útoku, ale silové pole kolem brány zůstalo stejné. Jack Wallace, který mohl být okamžikem frustrace, se dopustil trestu, čímž oba týmy umístil na čtvrtém místě za čtyři. První třetina skončila po přívalu šancí, ale na palubě nebyl zaznamenán žádný výsledek.

Druhá třetina začala dávat Československu jednu z mála výhod, které se jim doposud těšily, když Josh Misievic zamířil do pokutového území a řešil se. Americké trestné činy vraždily. Spousty dvou minut Československa strávilo v obranném pásmu a týmy se bez poškození vrátily k pěti.

READ  Německo oznamuje EU hraniční kontroly na polských, českých a švýcarských hranicích

Jakmile byl pokutový kop ukončen, hra pokračovala jako v první třetině – USA útočně tlačí a Československo defenzivně visí. Patová situace nemohla pokračovat donekonečna a Jack Wallace nakonec vyštěkl puk kolem Kudly, aby zlomil pečeť a do druhé poloviny dal USA 1: 0.

Způsob, jakým každý tým odpoví na první skóre, určí výsledek zápasu a známý odstřelovač Brody Roybal využil dynamiku týmu USA krásným gólem pro pravou ruku, čímž dal americký tým 2: 0.

Ve druhé třetině nastal napjatý okamžik, když československý útočník Sedláček dostal ránu do pravé ruky a přestal hrát, když se naklonil. Po restartu hry se americký tým vrátil k vyvíjení útočného tlaku. Kudela z CZE odvedla solidní práci, aby se po dvou brankách psychicky přeskupila a pokračovala v potlačování střel.

Člen CZE Wagner se dopustil trestu a zamířil do pole hříchu, aby přemýšlel o tom, co udělal, když se tým USA připravoval hrát svou sílu. Dynamické duo Farmer a Roybal se koordinovali, aby vstřelili gól hodný odvetného zápasu, ale Kudila vytrhla míč ze vzduchu, udržel zápas 2: 0 a zabila dvouminutový trest.

Dav se vznášel nadějí, protože to vypadalo, že by se CZE mohly dostat do útočných příležitostí, ale tempo týmu USA rozdrtilo jakoukoli naději na snížení náskoku na polovinu. Kudelova neobvyklá koule diskem vedla k bleskovému cíli Declana Farmera přímo u zvonu. Po revizi přišel gól po uplynutí času – a druhý poločas skončil týmem USA se skóre 2: 0.

Více amerického zločinu. Více obrany Kudela. Střílení. Zapamatuje si. Střílení. Zapamatuje si.

Československo uvolnilo míč z prostoru, ale jakmile se tým USA znovu zmocnil a přesunul míč po ledě, projel přes obranu Jack Wallace a vsadil svůj druhý gól ve hře na Kudilu. USA vedou 3: 0.

READ  Bývalý český premiér používá své noviny k útokům na integritu médií | Česká republika

Wallace měl skvělou příležitost vstřelit hattrick od Joseph Woodke, ale jeho střela skončila mimo. Led se krátce otevřel proti Československu, ale ve střele, kterou Jin Li snadno vystřelil, byla pouze jedna skutečná hrozba. Ztratila příležitost USA prohrávající přihrávku a zbývaly jí necelé tři minuty.

Tým USA ohromil všechny – včetně tzv. Kudly – když Christopher Douglas v závěrečných minutách hry vystřelil dlouhou ránu od čtvrtého nejvyššího útočníka. USA udržovaly tlak až do konce zápasu a uzavíraly vítězství 4: 0.

Tým USA hraje svůj příští zápas proti Koreji (1: 1) v úterý v 13:30 CST. Tato hra bude vysílána živě na olympijském kanálu a na facebookové stránce World Para Ice Hockey.

1. Pokračujte v tom, co děláte – s brankářem Kudelou, který klopýtá na každou střelu a nedovolí jim proměnit penalty, mohl být Team USA frustrován přílišnou akcí a žádným bonusem. Místo toho pokračujte v správných věcech a důvěřujte tomuto procesu.
  2. Výběr střely – Zatímco tým USA hraje od začátku do konce tento zápas s jasnou kontrolou, bude v budoucnu potřebovat ofenzivní tlak, aby se proměnil v gól. Ať už hledáte přihrávku, zvedáte míč nebo se připravujete na odraz, 51 střel na cíl by se mělo proměnit ve více než 4 branky. Skóre a střely na bránu by se měly blížit, jak postupují turnajem.
  3. Vzdal se českému týmu a brankáři Martinovi Kudele. Ofenzivní tlak ze strany Spojených států byl tvrdý, ale tým neztratil klid. Jedná se o vzestupný program, který učinil silné prohlášení i přes dnešní ztrátu.