Mistrovství světa ve stolním tenisu 2022: program, TV přenos a výsledky

Akce se koná po dvouleté odmlce kvůli pandemii Covid.

Finále mistrovství světa ITTF 2022 se bude konat od 30. září do 9. října v Chengdu na jihozápadě Číny. World Tag Team Championship je zpět poté, co byla dlouho očekávaná událost zastavena kvůli celosvětové pandemii Covid. Jde o další významnou mezinárodní sportovní soutěž po zimních olympijských hrách v Pekingu 2022, která se letos bude konat v Číně.

datum

Mistrovství světa týmů tagů existuje již od svého prvního konání v Londýně v roce 1926, kdy se mužská týmová událost konala vedle dvouhry a čtyřhry. Tento turnaj je pojmenován po baronce Swaythlingové. Swaythling daroval trofej pro zahajovací akci. Maďarsko vyhrálo prvních osm z devíti Swaythling Cupů. V historii se umístili na druhém místě po Číně s 12 tituly.

Mistrovství světa ve stolním tenise 2022

Celkem 32 mužských a 28 ženských týmů se utká o dva nejstarší poháry tohoto sportu, Swaythling a Corbillon Cup. Čína byla obhájcem titulu v soutěži mužů i žen. Jmenovali silné týmy v mužských i ženských týmech, aby si udržely své tituly. 56. ročníku mistrovství světa ve stolním tenise v roce 2022 se zúčastní 36 týmů.

Za 10 dní stolního tenisu se objeví 250 sportovců z 36 zemí reprezentujících 62 týmů. Hrát se začne 30. září skupinovou fází. Vyřazovací fáze začne 5. října. Finále žen a finále mužů se uskuteční 8. a 9. října.

tým Indie

Sathiyan Gnanasekaran povede indický tým mužů na mistrovství světa ve stolním tenisu. (Zdvořilost – olympiáda)

Mužský tým Indie: Hrají: Satyan Gnanaskaran, Sanil Shetty, Harmeet Desai, Manav Thakkar, Manush Shah

Indický ženský tým: Hrají: Manika Batra, Reeth Tennison, Sreeja Akula, Diya Chitale, Svastika Ghosh

skupiny

pánské kolekce

READ  Rangers 2-1 Sparta Praha: Danilo a Todd Cantwellové dosáhli působivých výher a zvýšili naděje na vyřazení Evropské ligy | fotbalové zprávy

Skupina A: Čína, Slovinsko, USA, Portoriko, Thajsko

Skupina B: Německo, Francie, Indie, Kazachstán, Uzbekistán

Skupina C: Japonsko, Hong Kong, Rumunsko, Írán, Maďarsko

Skupina D: Jižní Korea, Egypt, Česká republika, Kanada, Saúdská Arábie

Skupina E: Švédsko, Anglie, Austrálie, Polsko

Skupina F: Brazílie, Portugalsko, Dánsko, Slovensko

Skupina G: Čínská Taipei, Chorvatsko, Belgie, Singapur