Muguruza porazil Sabalenku na Qatar Open a zvítězila Svitolina

Dauhá, Katar – Garbeen Muguruzaová v těsném zápase s druhým kolem Qatar Open zvítězila nad třetí osou Areny Sabalenkové, do čtvrtfinále se kvalifikovala nejlepší Elena Svitolina.

Muguruzaová zvítězila 6: 2, 6: 7 (5), 6: 3 po podání v zápase na 6: 5 ve druhém setu, než Sabalenka přerušila službu a získala další tajbrejk.

„Prostě bojuji a zůstávám tam a stále si myslím, že vyhraji,“ řekl Muguruza. „Pokud mám soupeře, který hraje dobře, musím hrát lépe.“

Ve čtvrtfinále čelí šestnácté španělské reprezentantce Marii Scary z Řecka. Scary zvítězil 6: 2, 6: 2 nad Madison Keysovou ve druhé hře pro Ameriku od návratu na turné poté, co vynechal Australian Open kvůli viru Corona.

Svetolina obešla svůj zápas proti Misaki Doi 6-1, 6-2. Svitolina hrála poprvé od prohry ve čtvrtém kole na Australian Open 15. února, zatímco Doi byla v pátém zápase za několik dní po kvalifikaci do kvalifikace. Soupeřkou Svitoliny ve čtvrtfinále byla Victoria Azarenka, která zvítězila nad Laurou Sigmundovou 6: 4 6: 2.

Druhá osiva Karolina Plíšková porazila Anas Jaberovou 6: 4, 4: 6, 7: 5, aby se v roce 2021 posunula na rekordních 5: 3 po špatném začátku roku, včetně porážky třetího kola s českou krajankou Karolínou Moshovou v Mistrovství, Australian Open. USA Jessica Bigulaová přichází ve čtvrtfinále proti Pliskové, kde vyřadila bývalou šampiónku French Open Jelenu Ostapenkovou 6-2 7-5.

Čtvrtá nasadená Petra Kvitová zvítězila ve svém druhém kole s Anastasií Pavlyuchenkovou 6: 1, 6: 3, když se ve druhém setu vrátila zezadu 3: 1. Kvitova bude hrát za Annette Kontavitovou z Estonska a poprvé v roce 2021 se bude snažit vyhrát po sobě jdoucí zápasy.

Poté, co porazil Jennifer Brady, která se v prvním kole dostala do finále Australian Open, Contafet vyhrál nad trojnásobnou grandslamovou šampionkou Angelique Kerberovou 6: 1 6: 4.