Mutua Madrid Open: Rafael Nadal utrpěl emotivní porážku na sety s Čechem Jiřím Lehicou | Tenisové novinky

Mutua Madrid Open: Rafael Nadal utrpěl emotivní porážku na sety s Čechem Jiřím Lehicou |  Tenisové novinky

Rafael Nadal se ve španělské metropoli dočkal emotivního vyloučení poté, co v osmifinále turnaje Masters 1000 prohrál s Jiřím Lehicou; Vzrušující vyvrcholení Madrid Open můžete sledovat živě exkluzivně na Sky Sports Tennis

23:52 britského času, úterý 30. dubna 2024

Závod Rafaela Nadala na Madrid Open skončil emotivní porážkou ve dvou setech s mladým Čechem Jiřím Lehicou pod střechou Káji Magicy.

Před nedočkavým Tagem na domácí půdě, který doufal, že ve 2. týdnu uvidí pětinásobného šampiona vykouzlit pohádku v očekávaném posledním vystoupení na akci, zkazil 30. nasazený Lehica večírek 7-5 6- 4 vyhrál za něco málo přes dvě hodiny.

Bezprostředně po zápase se Nadal rozloučil s fanoušky v rozhovoru na kurtu, kde bylo vztyčeno pět turnajových transparentů k označení každého z jeho pěti vítězství v letech 2008, 2010, 2013, 2014 a 2017.

„Tohle je jeden z těch dnů, kdy to přijde, je to velmi těžké, ale život a moje tělo mi už dlouho vysílají signály,“ řekl. „Snem bylo skončit tady na stadionu. Měl jsem v životě štěstí, že jsem svou vášeň proměnil ve svou práci, mám štěstí.“

Živý tenis

Středa 1. května v 11:00 hodin

Nadal při emotivním rozloučení popsal vzpomínky na hraní v Madridu jako „dárek“.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion přicestoval do Madridu s tím, že není úplně fit a má obavy o svůj stav, ale nakonec slavil tři vítězství v řadě, aniž by ukázal nějaké větší fyzické omezení.

Nadal měl pouze jeden brejkbol proti mocně podávajícímu Lehicovi, který nyní vyhrál všechny tři zápasy v řadě.

„Je úžasné sdílet hřiště s tak legendárním hráčem. Je to splněný sen; vždy jsem doufal, že se to stane,“ řekl Lehica.

„Jsem tak vděčný, že jsem dosáhl tohoto velkého okamžiku a Rafovi přeji vše nejlepší. Je hořkosladké mít tak krásné vítězství před všemi těmi lidmi, kteří ho povzbuzovali. Energie byla úžasná.“

Zajímavosti vítězství Carlose Alcaraze nad Janem-Lennardem Struffem na Madrid Open

Carlos Alcaraz Dosáhla limitu, ale našla odpovědi, když potřebovala překonat statečného Jana-Lennarda Struffa 6-3, 6-7 (5-7), 7-6 (7-4) v repríze loňského finále.

Cílem 20letého hráče je stát se prvním hráčem v historii, který vyhraje tři tituly v řadě na turnaji ATP Masters 1000.

Alcaraz řekl: „Upřímně, tento zápas mi připomíná loňský zápas.“ „Bylo to velmi těžké od prvního bodu do posledního, byl to velký boj a bylo pro mě těžké vyrovnat se s emocemi, vyrovnat se s určitými momenty, těžkými momenty v zápase.

„Podávat na zápas, bylo to pro mě opravdu těžké poté, co jsem šel 40:0, ale jsem opravdu rád, že to nakonec neovlivnilo moji hru a psychiku. Bojoval jsem dál. To je vše, na čem záleží a já“ Jsem opravdu šťastný, že jsem nakonec vyhrál.“

„To je skvělý boj,“ řekl Miles Maclagan, bývalý trenér Andyho Murrayho. Sky Sports Tenis. „Styl hry, který hrají, a soutěž není nic jiného než respekt k Janu-Lennardovi Struffovi.

„Za všechnu tu námahu na konci není žádná odměna, ale možná si vezme hodně odvahy ve způsobu, jakým hrál, jak tlačil na Alcaraze, ve způsobu, jakým nadále prokazoval odolnost a charakter, když jsem si jistý, že nejvíc. lidé by to udělali.“ Alcarazovo jméno bylo vypsáno v dalším kole.

„Jen stále přicházel a stále přicházel a nikdy neustoupil. To je jedna z jeho velkých vlastností. Tenhle chlap má velký pytel triků.“

„Sílu, kterou přináší, atletiku a také úder.“

parní válec

Carlos Alcaraz vyrovnal 14zápasovou vítěznou sérii Rafaela Nadala na Madrid Masters, nejdelší vítěznou sérii pro kteréhokoli hráče od začátku turnaje v roce 2002.

„Jak mi tohle uniklo, další čtvrtletí?“

Příběh z kazety

Swiatek se vrací do madridského semifinále

Nejzajímavější momenty zápasu mezi Igou Swiatekem a Beatrice Haddad Mayaovou

Světová jednička Iga Swatic Hráč se vzpamatoval ze ztráty prvního setu, když porazil Brazilku Beatriz Haddad Mayaovou, nasazenou jako 11., 4-6, 6-0, 6-2, a kvalifikoval se do semifinále.

Swiatek, která usilovala o třetí titul v tomto roce, prolomila podání své soupeřky a vedla 3:1 v prvním setu, ale Haddad Maya se zvedla a dvakrát prolomila její podání a zachránila si mezi nimi tři brejkboly, aby vyrovnala 4:4 a vyhrála. první sada.

Byl to první set, který Polák na turnaji prohrála, ale její odpověď byla rozhodující a dokončila druhý set, protože Brazilka nezískala ani jeden brejkbol a Swiateková vyhrála dva působivé gemy na podání.

Swiatek pokračovala ve stejném duchu i v rozhodování, když prolomila svou první šanci dostat se do vedení 2:0, a přestože Mayin truchlení byl okamžitě zlomen, nejlepší nasazená vyhrála čtyři z následujících pěti her, aby dokončila svůj comeback.

Poté, co Swiatek prohrál svůj první zápas v roce 2022, vyhrál nyní své poslední tři zápasy proti Brazilci.

Ukázky vítězství Madison Keysové nad Ons Jabeur

Utká se se Swiatekem, vítězem titulů Indian Wells a Qatar Open v roce 2024. Madison klíče Ve čtvrtečním semifinále poté, co osmnáctka porazila Tunisana Onse Jabeura 0-6, 7-5, 6-1.

Zdálo se, že šampion z roku 2022 a osmý nasazený hráč míří ke snadnému vítězství, protože první set vyhrál za pouhých 24 minut.

Americká hráčka na 20. místě světového žebříčku ale ve druhém setu zabojovala a byla nucena uchýlit se k rozhodujícímu setu, kde dvakrát prolomila podání a poprvé se dostala do semifinále v Madridu.

Co je nového na Sky Sports Tennis?

Objevte všechny způsoby, jak sledovat tenis na Sky Sports, včetně turnajů US Open, ATP a WTA

Před druhým grandslamovým turnajem roku 2024 – French Open na Roland Garros od 26. května – můžete sledovat všechny největší tenisové hvězdy v akci. Živě na Sky Sports Soutěží v průběhu antukové sezóny.