Naomi Osaka padá na třetím kole horské dráhy na Markétu Vondrousovou – NBC Chicago

V úterý na Ariac Tennis Courtu došlo k velkému překvapení, protože japonská tenistka Naomi Osaka, světová dvojka v tenise, byla vyřazena ztrátou 6: 1, 6: 4 proti České republice Markétě Vondrosové.

Osaka vypadal od začátku nervózně a prohrál ve hře, když za méně než 15 minut prohrál čtyři zápasy. Čtyřnásobná grandslamová šampionka – která zapálila olympijský kotel jen několik dní předtím – vyhrála svůj první zápas, ale za pouhých 24 minut nakonec prohrála set 6: 1.

Něco se stalo během dlouhého běhu v horní části druhého setu a Osaka se rychle zlomil, aby vyhrál vzájemné zápasy. Zápas se poté změnil na horskou dráhu, když Vondrousova bojovala o skóre a soupeři si začali vyměňovat zápasy, přičemž si udrželi své podání. Po celý zápas stála Osaka daleko od základní čáry a minula řadu podpisových střel Čecha.

Vondrosovová vedla ve druhé polovině 5-4 a dokázala znovu přerušit podání Osaky – a vyhrát zápas.

Byla to další překvapivá tenisová ztráta po šokujícím sražení světové jedničky Ashleigh Barty v prvním kole. Nejvýše položenou hráčkou žen ve dvouhře byla čtvrtá Ukrajinka Elina Svitolina.

Vidět víc: Tenisová hvězda Naomi Osaka osvětluje olympijský kotel