Naomi Osakaová začíná na Miami Open pozitivně

Kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Japonka Naomi Ósakaová ve středu na Miami Open ztrácela čas vítězstvím v prvním kole.

Ósaka uspěla ve vítězství 6-3 6-4 nad australskou Astrou Sharma za 1 hodinu 20 minut. Čtyřiadvacetiletá Ósakaová postoupila ve druhém kole na Němku Angelique Kerberovou.

Vítězství umožnilo Ósaceové otočit list ve svém posledním vystoupení, protože bojkot ji rozplakal při prohře s Ruskou Veronikou Kudermitovou.

„Nechtěla jsem dopustit, aby mě cokoliv trápilo, ať se stalo cokoli,“ řekla Ósakaová. „Poslední zápas, který jsem hrál, pro mě nebyl tou největší vzpomínkou. Chtěl jsem dokázat, že se sem můžu vrátit a soutěžit, a ať už vyhraju nebo prohraju, jen abych věděl, že mám tu nejlepší pozici, kterou můžu udělat.“

V dalším zápase v Miami si Linda Frohvitová připsala první výhru v kariéře na úrovni WTA 1000. Šestnáctiletá Češka porazila Danku Kovenic z Černé Hory 6:0, 6:4 v utkání, které trvalo 1 hodinu a 14 minut.

Madison Pringleová postoupila do dalšího kola vítězstvím 6-2, 6-1 nad Alexandrou Ayalovou z Filipín. Postoupila také americká spoluhráčka Lauren Davisová, která zvítězila 6-4, 6-1 nad Číňankou Yue Yuan.

Američanka Sloane Stephensová potřebovala hodinu a 39 minut k postupu do druhého kola vítězstvím 6:4, 6:3 nad Maďarkou Bana Udvardi. Stephensová ze 38. světového žebříčku usiluje o svůj osmý profesionální titul na okruhu WTA ve dvouhře.

Rumunka Irina-Camelia Bejo porazila pomalý začátek a vyhrála 6-7 (6), 6-1, 6-1 nad Američankou Haile Baptisteovou.

Mezitím Běloruska Alexandra Sasnovich udržela vítězství 7-6 (6) 6-4 nad Číňankou Wang Xinyu.

Finálový zápas dnes vyhrála Švýcarka Victoria Golubic, která zvítězila 6-4, 4-6, 6-4 nad Belgičankou Kirsten Flipkensovou.