Neeraj Chopra se 4. června účastní FBK Games v Nizozemsku

Titul zahajující sezónu v katapultu Začátkem tohoto měsíce se olympijský vítěz Neeraj Chopra zúčastní 4. června Queen Games Fanny Blankers v Hengelu v Nizozemsku.

DOHA, 6. května (ANI): Olympijský vítěz oštěpař Neeraj Chopra získal v pátek během Diamantové ligy z Dauhá v katarském Dauhá zlato masivním hodem 88,67 m. (ANI PICTURES) (Neeraj Chopra Twitter)

Pětadvacetiletý Chopra vyhrál 5. května kolo z Dauhá v rámci série mítinků Diamantové ligy v hodu 88,67 metru.

„Do Hengela přichází další olympijský vítěz! S osobním rekordem 89,94 m a zlatou olympijskou medailí oštěpař @Neeraj_chopra1 vždy posouvá hranice,“ uvedli organizátoři her FBK na svých sociálních sítích.

FBK Games, zlatý mítink Continental Athletics World Tour, je pojmenován po Fanny Blankers-Coen, která na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 získala čtyři zlaté medaile.

Šampion Diamantové ligy Chopra se znovu utká s mistrem světa Andersonem Petersem na Hrách FBK, což bude druhé setkání dvou největších světových oštěpařů za měsíc.

Peters skončil v Dauhá třetí s hodem dlouhým 85,88 metru, druhý skončil Čech Jakob Vadelich s hodem dlouhým 88,63 metru.

Po třetím místě v Dauhá Peters řekl, že jeho další soutěž bude v Hengelu.

Loni se Chopra na světovém šampionátu v USA umístil na druhém místě za Petersem a dvojice má v rivalitě pokračovat i letos. Chopra, který v současnosti trénuje v turecké Antalyi, se 27. června zúčastní české Ostravské zlaté tretry, dalšího zlatého mítinku IAAF World Tour.

READ  Spojené státy vypuknou ve třetím zápase finále Par Hockey Cupu, aby sesadily kanadské rivaly