Nejlepší nasazená Iga Swiatek se utká s Karolínou Musovou v deštěm zpožděném utkání v Montrealu

MONTREAL (AP) — Polská 14. nasazená Iga Swiatek porazila českou 14. nasazenou Karolinu Mošovou 6-1 4-6 6-4 ve čtvrtek večer na National Bank Open v zápase, který více než šest hodin zastavil déšť.

Swiateková po čtvrté letošní výhře minulý týden doma ve Varšavě dohrála Muchovou tři hodiny, 20 minut po druhém setu a dvě hodiny, 50 minut před třetím setem.

„Musíte najít energii, i když jsme tu od devíti ráno,“ řekla Swiatek ve svém soudním rozhovoru. „Určitě to byl velmi neobvyklý den a myslím, že podobnou situaci jsem ve své kariéře ještě nezažil, takže je tu příležitost naučit se něco nového a zjistit, čeho jsem schopen – i když jsme Tento zápas jsem hrál třikrát.“

Vítězstvím si Swiateková, která v červnu ve finále French Open porazila i Muchovou, zajistila, že zůstane na 1. místě 72. týden v řadě, kdy bude v pondělí zveřejněn nový žebříček. 22letý hráč vede turné se 49 výhrami v zápasech.

Swiatek rozehrál čtvrtfinálový zápas proti vítězce pozdního zápasu mezi domácí favoritkou Laylou Fernandezovou a Američankou Danielle Collinsovou.

V jediném zápase, který skončil dnes odpoledne, čtvrtá nasazená Američanka Jessica Pegulaová porazila Italku Jasmine Paoliniovou 6:4, 6:0.

Pegula se utká se šestou nasazenou dvojkou Coco Gauffovou ze Spojených států, která porazila devátou nasazenou a českou wimbledonskou šampionku Marku Vondroušovou 6:3, 6:0. Minulý týden ve Washingtonu Gauffová získala svůj čtvrtý titul v kariéře.

Třetí nasazená Elena Rybakina z Kazachstánu porazila Američanku Sloane Stephensovou 6-3 6-3. Rybakina se utká s ruskou desátou nasazenou Dariou Kasatkinovou, která porazila Češku Marii Bouzkovou 6-3 6-4.

Zápas mezi dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska a Ruskou 15 Ljudmilou Samsonovou byl odložen na pátek. Svůj páteční zápas třetího kola odehrají také sedmá nasazená Češka Petra Kvitová a 12. nasazená Švýcarka Belinda Bencicová.

READ  Komentář: Česká média se zapletla do hoaxu o německém zákazu literatury