Nejvýraznější konfrontace mezi Českou republikou a Švýcarskem na mistrovství světa juniorů 2024

Věci se málem zhoršily, ale Česká republika obsadila třetí místo ve skupině 2 vítězstvím 4:2 nad Švýcarskem.

Švýcarsko ve skupině obsadí čtvrté místo a v úterý se ve čtvrtfinále utká s domácím Švédskem.

Těsně po poločase vedli Češi o dva góly. Matias Sapovalev vstřelil první gól zápasu v 12:04 na rozdíl branky, než se v čase 30:05 trefil Ruben Sapousek z pozdního pokutového kopu.

Nicméně góly Simona Mayera a Juliana Rudda z konce druhého poločasu daly týmu určitou naději, zvláště poté, co zaznamenali pouhých devět střel na síti v prvních 40 zápasech.

Druhý poločas ale dvěma góly Čechů zápas postavil mimo dosah. Nejprve se trefil Jiří Kulich na perfektní přihrávku Tomáše Galvase v čase 52:47. O tři minuty později dostal Thomas Hamara přihrávku od Ondreje Beschera a uzavřel zápas na 4:2.

Zde je pohled na několik vychytávek z finálového zápasu ve skupině B:

Česká republika

#4 Matej Brčić, D (nedraftovaný): Aleš Čech vedl jen 1:11 do druhé, Peršić musel zvýšit, což se mu povedlo. Jen ve druhém poločase měl čtyři střely, když se snažil vrátit Čechy do zápisu, ale neměl co ukázat. Když se však Švýcaři začali ohánět, bylo dobré vidět, jak Perisic bojuje za Čechy.

#24 Matias Sabovalev, C (Vegas Golden Knights): Hráč VGK nejen vstřelil jediný gól prvního poločasu, ale ovládl i nerozhodný bod. V prvních 40 minutách šel za stavu 12-2 a zároveň využil svého 6 stop-4 rámu ve svůj prospěch, aby vyhrával souboje o puk a vytvářel šance před sítí pro Jiřího Količe. Zatímco některé české hvězdy měly své vzestupy i pády, Sapovalev byl vždy v kurzu.

#9 Thomas Hamara, D (Ottawa Senators): To byl nejlepší zápas Hamary na turnaji, protože vedl všechny hráče v době ledu. Dělal od všeho trochu, včetně ořezávání, aby Hrabal prostřelil českou síť. Gól Hamary na 4:2 zleva 4:42 pomohl Čechům zpečetit dohodu velkým způsobem. Je to dobrý obousměrný obránce, kterému se daří ve spěchu a dnes to ukázal.

READ  Madame Bovary Display Copy, První Bible v českém jazyce, Ruth Bader Ginsburg Books: Auction Preview

Švýcarsko

#29 Alessio Biglieri, G (nedraftováno): Švýcarsko po vstřelení dvou gólů v první polovině zápasu potřebovalo dobrý druhý poločas od Biglieriho – který se neprovinil, když vstřelil oba góly. Zdá se, že se vše v posledních fázích hry rozpadá, ale není moc co dělat, když váš tým nedokáže generovat moc útoků.

#4 Rodwin Dionisio, D (Anaheim Ducks): Dionisio dnes asistoval u obou švýcarských branek, přičemž průměrně trávil osm minut na ledě na třetinu. Není toho mnoho, co by se nedalo říct – Švýcaři by na tom byli mnohem hůř, kdyby Dionisio nenahradil nedostatek Lien Bischela v bodě. Je velmi chytrý s pukem a je nejlepším švýcarským čárovým bruslařem.

Akce Nation Gear's Boxing Week Bonanza je větší a lepší než kdy předtím! Od 26. do 31. prosince 2023 ušetříte 15 % na veškeré zboží a získáte dopravu zdarma u objednávek nad 200 USD. Podívejte se na komba a pořiďte si nějaké vybavení nationalgear.ca