Německo rozdrtilo Severní Makedonii, aby si rezervovalo místo v Kataru 2022 – kvalifikační kolo mistrovství světa | fotbalové novinky

Německo se kvalifikovalo na mistrovství světa 2022 poté, co v pondělí porazilo Severní Makedonii 4: 0, aby si zajistilo přední místo ve skupině J v kvalifikaci s minimálně dvěma zápasy před sebou.

Timo Werner skóroval dvakrát ve druhém poločase a po jednom gólu za Kai Havertze a Jamala Musilu, což je páté vítězství Německa v jeho pátém zápase pod vedením nového trenéra Hansiho Flicka, čímž se zvýšil na 21 bodů, zatímco Rumunsko obsadilo druhé místo se 13 body.

Všem skupinovým vítězům evropských kvalifikací je automaticky zajištěno místo na turnaji v Kataru.

Němci, kteří byli vyřazeni v prvním kole mistrovství světa 2018 a 16. kole na letošních eurech, měli časnou šanci po hlavičce od Thomase Mullera.

Pro přístupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Timo Werner získal double proti Severní Makedonii ve velkém stylu, když proti Německu vyhrál 3: 0.

Ale stejně jako při páteční domácí výhře 2: 1 nad Rumunskem Němci postrádali přesnost v posledním podání a stříleli, vytvářeli si v prvním poločase několik šancí, dokud Timo Werner v době zastavení netrefil tyč.

Německo, které v březnu porazilo 2: 1 Severní Makedonie v Duisburgu, prolomilo patovou situaci v 50. minutě, když Serge Gnabry snížil jejich obranu skvělým průjezdným míčem pro Mullera a uklidil jej pro Havertze.

Poté útočník Wernera vstřelil dva góly během tří minut, zpočátku probodl další přihrávku pro Mullera v 70. minutě a poté o tři minuty později trefil míč z 15 metrů.

Střídající Musila dokončil vítězství mezinárodním gólem sedm minut před koncem.

Gudjohnsens z toho udělal rodinnou záležitost na Islandu a porazil Lichtenstein

Bratři Sven Aron a Andrei Gudjohnsenovi společně vstřelili v pondělí pozdní gól při kvalifikaci Islandu na kvalifikaci Mistrovství světa 4: 0 ve skupině J nad Lichtenštejnskem v pondělí, aby pokračovali v bohaté tradici vstřelování gólů rodiny pro ostrovní národ.

READ  Profily výcvikového tábora Oklahoma City Thunder

Jejich otec Aydour je s 26 mezinárodními cíli společným nejlepším střelcem země. Když debutoval v roce 1996, vystoupil z lavičky, aby nahradil svého otce Arnora, který v 73 mezinárodních zápasech vstřelil 14 gólů, ale ti dva spolu nikdy nehráli.

Jeho synové však dostali šanci v pondělí, protože starší bratr Sven Aaron (23) přišel v 65. minutě se skóre 2: 0 a hostitelé přidali druhou penaltu pro Alberta Gudmundssona, než se k zápasu připojil Andrei (19). v osmdesátých letech.

O devět minut později Sven vypálil Andreje, aby vstřelil čtvrtý a poslední gól zápasu, ale navzdory výsledku a radosti rodiny zůstal Island na druhém místě v dolní části šestičlenné skupiny s osmi body a zbývají dvě hry.

Skupina G: Depay double zajišťuje snadné nizozemské vítězství

Hlavní body kvalifikace mistrovství světa mezi Holandskem a Gibraltarem.

Memphis Depay pokračoval v bodování s Nizozemskem, když porazil Gibraltar 6: 0, aby zůstal na cestě k automatické kvalifikaci na mistrovství světa.

Depay vstřelil dva góly, jeden z pokutového kopu, zatímco jeden minul další, čímž se jeho počet gólů v kvalifikaci mistrovství světa zvýšil na devět – více než kterýkoli jiný hráč z evropského týmu.

Virgil van Dijk otevřel skóre hlavičkou z Depayova rohu po devíti minutách a padly i góly z druhé poloviny pro Denzel Dumfries, Arnot Danjuma a Doniel Mallin.

Výsledkem bylo Nizozemsko o dva body před Norskem v pořadí skupiny G, zbývají dva zápasy. Nizozemsko dokončí kvalifikaci příští měsíc venku proti Černé Hoře a doma proti Norsku.

Depay vstřelil v 19. minutě pokutový kop, který zachránil nováček Bradley Banda z Gibraltaru, ale vynahradil to střelou z bezprostřední blízkosti o dvě minuty později, než v prvním poločase vstřelil svůj druhý gól z penalty.

READ  De Grasse se po vzrušujících olympijských hrách snaží vrátit sezónu na Bislett Games

Šlo o čtvrté vítězství v řadě pro zkušeného trenéra Louise van Gaala, který byl obnoven, aby pomohl zajistit kvalifikaci mistrovství světa poté, co Frank de Boer odstoupil po neúspěchu týmu na Euro 2020.

Turecký Burak Yilmaz zaznamenal v 99. minutě senzační pokutový kop
obrázek:

zatímco, krocan zvítězil proti 2: 1 Lotyšsko V pondělí Burak Yilmaz skóroval z penalty v čase zranění, aby oživil své naděje na kvalifikaci.

Vítězství jim zanechalo čtyři body za lídry skupiny G a dva body za Norskem, zbývají dva zápasy.

Jinde ve skupině G, NorskoMohamed Al-Younoussi vstřelil dva góly, zatímco hrdinská obranná snaha zajistila vítězství 2: 0 černá hora Zachovat naději hostitelů dostat se poprvé od roku 1998 do finále.

S touto výhrou skončili Norové se 17 body na druhém místě, dva před vedoucím Nizozemskem a dva body před třetím Tureckem, zbývají dvě hry.

Skupina H: Chorvatsko se stahuje po remíze se Slovenskem

Chorvatsko Andrej Kramaric slaví svůj gól
obrázek:
Andrej Kramaric slaví svůj gól

Chorvatsko Jejich naděje na automatickou kvalifikaci na mistrovství světa 2022 se rozplynula po domácí remíze 2: 2 Slovensko V pondělním zápase skupiny H jsem je opustil pozdě Rusko Dva body v závodě mezi dvěma týmy o vedení.

Zvítězili Rusové, kteří mají z osmi zápasů 19 bodů Slovinsko 2: 1 venku, aby porazili Chorvatsko, které dvakrát přišlo zezadu proti Slovákům a po kontrole VAR neuznávalo pozdní gól.

Rusko a vicemistři světa 2018 zajistili alespoň kvalifikaci o postup do play-off, přičemž třetí Slovensko má 10 bodů a nemá šanci prorazit na první a druhé místo.

Křídelník Ivan Schranz postavil Slováky ve 20. minutě dopředu, než Andrej Kramaric pohlédl na vyrovnávací gól o pět minut později a hostující tým v první půli znovu pálil přes Lukase Haraslina.

READ  Estonsko se v semifinále kvalifikace o Euro 2024 utká s Polskem | Zprávy

V 71. minutě vyrovnal přímý kop chorvatský kapitán Luka Modric a poté 83. náhradníkovi Nikola Vlasicovi bylo odepřeno vítězství poté, co byla jeho střela z bezprostřední blízkosti vyloučena za faul.

Rus Georgi Gekia slaví se svými spoluhráči po skórování
obrázek:

Chorvatsko dále navštíví Maltu, zatímco Slovensko hostí Slovinsko a Rusko Kypr 11. listopadu.

Ruští obránci Igor Daviev a Georgi Gekia vstřelili první poločas, aby si zajistili výhru 2: 1 nad Slovinskem.

Davyev otevřel skóre hlavičkou z přímého kopu, která ve 28. minutě prošla kolem slovinského brankáře Jana Oblaka. O čtyři minuty později skóroval Jikia kopačkou na levé noze, aby upevnil vedení Ruska.

Slovinsko rychle zareagovalo nízkou střelou Josipa Iliče, která ve 40. minutě překonala brankáře Matveyho Safonova.

Skupina E: Moorův raný gól přináší Walesu rozhodující vítězství

Ukázky ze zápasu kvalifikace mistrovství světa mezi Estonskem a Walesem.

Počáteční úder Kiefera Moora stačil k dosažení zisku Wales Důležité vítězství 1: 0 Estonsko V pondělí si ponecháme na dohled místo v play off v kvalifikační skupině E mistrovství světa.

Wales začal dobře a ve 12. minutě se ujal vedení, když po rohovém kopu strčil do sítě Moora do sítě.

Když byl Wales unavený, začalo se spíše držet sekundy, než hledat sekundu, protože domácí to téměř vyrovnali náhradníkem Vlasiem Sinyavským, kterého skvěle zachránil brankář Danny Ward.

Třetí návštěvníci přežili několik napjatých okamžiků z konce, aby se ve skupině posunuli až na 11 bodů, zatímco Češi byli na druhém místě, přestože Wales zůstal ve srovnání s Čechem dva zápasy. Belgie vede s 16 body.

The Česká republika Stav 2: 0 Bělorusko v Pondělí.