Neochvějný Sebastien Ogier vyhrává Safari WRC Rally 2023

„Neuvěřitelné. Mám dokonce kámen na čelním skle,“ objevil se nový šampion Safari Rally Kenya 2023 Sebastien Ogier z Francie na konci Hell’s Gate Wolf Power Stage před tisíci diváků v čele s prezidentem Williamem Rutem a viceprezidentkou Regathi Gachagwou. z nichž každý v neděli pronesl vzrušující výkřik.

Jezdec na omezeném programu mistrovství světa v rally (WRC) od oznámení svého postupného odchodu z vyčerpávajícího okruhu po zisku titulu mistra světa v roce 2021, aby se mohl soustředit na svou rodinu, řekl, že nakonec nezná svou budoucnost.

Francouz Sebastien Ogier, řízený Vincentem Landisem z Británie, soutěžil se svou Toyotou Yaris GR na Maliwa Stage během WRC Safari Rally 25. června 2023. Ogier vyhrál titul.

Kredit obrázku: Tým Red Bull |

Francouz Ogier s vozem Toyota Yaris GR vyhrál Safari o 6,7 sekundy před týmovým kolegou Kali Rovanpirou z Finska, což je nejtěsnější vítězství v Safari rallye od konce smrtelného tepla v roce 1973 mezi Keňanem Shekharem Mehtou a Švédem Harrym Kalstromem.

Mehta vyhrál závod podle pravidla „nejvzdálenější, nejčistší“, které upřednostňovalo jezdce, který se nakonec ujal vedení.

Ogier, na kterém jezdil krajan Vincent Landeas, si na konci úlevně povzdechl a byl šťastný, že dojel před masajskými tanečnicemi před svým rivalem z posledních čtyř dnů, mistrem světa Rovanperou sedlaným Johnem Hultonenem, v podobném voze mohl nezruší 9,2 sekundy, které je dělily na začátku výkonového stupně.

Masajští válečníci vítají vítěze 2023 WRC Safari Rally Sebastiena Ogiera na konci Wolf Power Stage v Hell’s Gate, Naivasha 25. června 2023.

Kredit obrázku: Sila Kiplagat | Nation Media Group

Ogier vyhrál sedm rychlostních zkoušek, Rovanpira pět, o zbytek se podělili Katsuta Takamoto, Ott-Tanak a Neuville.

Ott Tanak na Fordu Puma (1,0 sekundy) následoval a Auger (4,3) sekund Rovanpira (1,8 sekundy) jako útěcha po prohře v páteční Safari Challenge na geotermální etapě po přerušení silničního potrubí.

Ogier měl štěstí v závodě, který se týkal téměř všech jezdců z první desítky, ale druhé vítězství prokázalo jeho schopnosti a zkušenosti, zejména proti mladému Rovanperovi, který vyvíjel takový tlak od pátku, kdy si Ogier vytvořil 28sekundový náskok.

Prezident William Ruto (vpravo) Viceprezidentka Regathi Gashagwa (druhá vpravo), tajemník kabinetu Musalia Mudavadi (uprostřed), CS Ababu Namwamba (druhý zleva) a guvernérka Nakuru Susan Kihika na konci brány Hell’s Gate. 2023 WRC Safari Rally 25. června 2023.

Byl to však vrcholný moment Toyoty již třetí rok v řadě.
Pro Augera to byla třetí výhra v sezóně z pěti zápasů.

Elvin Evans skončil třetí, následovaný davem potěšujícím Takamotem Katsutou, aby znovu dokončil čistou jízdu mezi Toyotami mezi prvními čtyřmi.

Keňané Carl Tondo a Tim Jespo obsadili se svou Škodou Fabia celkově 12. místo, následovaní Chamanem Vohrou na 17. místě.

Tondo všechny překvapil tím, že svou kariéru v rally začal na vrcholu a podal o sobě dobré jméno.

Ve třídě Rally2 skončil třetí.

McRae Kimathi skončil 19. a zajistil si své třetí umístění na stupních vítězů ve třídě Rally 3, zatímco Nikhil Sachania skončil celkově 20. a Minch Rathod 21.

Zebry se pasou, když Francouz Sebastien Ogier, řízený Vincentem Landisem z Británie, soutěží s Toyotou Yaris GR na Hell’s Gate Power Stage během WRC Safari Rally 25. června 2023. Ogier vyhrál titul.

Hamza Anwar, který měl skvělý závod, utrpěl v sobotu tři defekty, zatímco Jeremiah Wahomi měl mechanické problémy.