New York | Jabeur bojuje s Bouzkovou, zatímco Vondroušová posílá Alexandrovovou pod světla

New York |  Jabeur bojuje s Bouzkovou, zatímco Vondroušová posílá Alexandrovovou pod světla

V sobotu večer se pátá nasazená Ons Jabeur probojovala přes Marii Bouzkovou, aby udržela své naděje na US Open naživu po dvouhodinové a 51minutové bitvě na stadionu Arthura Ashe, zatímco Markéta Vondroušová se prohnala kolem Jekatěriny Alexandrovové za pouhých 57 minut. poslední zápas dne, šestý na stadionu Louise Armstronga.

Cítil jsem se opravdu dobře. Čekal jsem celý den a nevěděl, co čekat. Je to vlastně moje první noční sezení tady a moc jsem si to užil. Děkuji mnohokrát. Se svým výkonem jsem velmi spokojený, je tam velký tlak a nevěděl jsem, jak se věci vyvinou. Jsem vděčný, že jsem tady a zase hraji zdravě. Užívám si čas v New Yorku. Markéta Vondroušová

Jabeur, který se cítil „jako zombie“ z boje s chřipkou na začátku týdne, porazil českou šestku Bouzkovou v zápase plném chyb 5-7, 7-6 (5), 6-3 pod světly. .

„Je to velmi těžký zápas pro nás oba,“ řekl Jabeur, který loni skončil na druhém místě. „Nechtěla přestat. Dnes jsem udělal to nejlepší, co jsem mohl, a je to skvělá hráčka.“

Tuniska vypálila 56 úspěšných ran, když se vrátila z mrtvých a dostala se do osmifinále, kde si zahraje s Číňankou Cheng Qinwen, která dnes porazila Italku Lucii Bronzettiovou 6-3, 4-6, 6-4.

V dnešním zápase byla Jabeurová favoritkou zaplněného publika nad Ashovou, ale fanoušky si získala i Bouzková, která ve druhém setu utrpěla fyzické zranění, když zápas vytrvala dohrávala.

Jaber vyhrál poslední soutěž a teprve při druhém setkání se začali navzájem měřit.

Č. 5, známá svým inovativním stylem hry a složitými údery, předváděla svůj rozsah, trefovala drop shoty, úhly a loby, poskytovala skvělou zábavu, ale také byla riskantní, protože Jabeur padala náchylná k chybám.

READ  Recenze: Banger. - Senoruba

Down 3-5 už udělala 15 chyb na 5 soupeřky a vypadalo to dobře na cestu k odevzdání prvního setu, ai přes Jabeurovo uzdravení si Bouzková vzala první frame, 7-5.

Ve druhém 29letá Tunisanka zlepšila svůj výkon a předvedla dokonalost, která jí vynesla poslední místo na US Open v roce 2022 a také na Wimbledonu, letos i loni.

Jabeurová dostala přestávku za stavu 5:4, když fyzicky nemocná Bouzková kulhala na židli a požadovala zdravotní přestávku mimo kurt.

Česká hráčka returnovala, pohyblivá, ale opatrná, s utrápeným výrazem ve tváři, a zatímco občas klopýtla a nesnažila se obnovit údery Jabeurové, Bouzková dokázala udržet své podání.

Potom Jabeurová neuvěřitelně nedokázala najít způsob, jak využít smůlu Bouzkové, a druhý set šel do tiebreaku na houpačce, než ho Tuniska konečně vyhrála, 7 bodů ku 5.

„Na konci druhého setu jsem se snažil… přimět ji, aby se co nejvíce hýbala,“ řekl Jaber se soucitným úsměvem. „Vím, že to není hezké.“

Rozhodující zápas se ukázal jako srdeční záležitost, protože Bouzková se zádrhelem v kroku a grimasou na tváři ze sebe vydala vše, co mohla, a Jabeurova hra se zdála být čím dál tím horší, ale Tunisan to dokázal vzít. výhodu situace s jejím přistáním. -výstřel.

Aby se dostala před ně, začala se Bouzková v posledním statečném úsilí pohybovat k síti, ale za stavu 5:3 podávala Jabeur a Češka si zachránila dva mečboly a světová pětka dokázala zápas uzavřít. .

„Člověče, je to velmi těžký zápas!“ Jaber řekla ve svém rozhovoru u soudu. „Velký respekt k ní, jistě.“

Chvílemi shrbený Jabeur ve zjevném nepohodlí nějak našel nový život ve druhé hře druhé sady, rozhodující brejk si vysloužil v šesté hře rozhodující sady, když Bouzková dvakrát chybovala, než formálně zavrtěla hlavou jako Češka. vystřelil domů. Síť je v bodě zápasu a uzavírá závod, který trval téměř 3 hodiny.

READ  Norský držitel Oscara 'Songs of Earth' najde severoamerickou distribuci s vydáním části (exkluzivně)

Po výhře nad Češkou Lindou Noskovou ve druhém kole Jabeurová řekla: „Obecně si velmi vážím české tenisové školy. Mají opravdu skvělé hráče.“

Dá se s jistotou říci, že respekt jen vzrostl.

Jaber očekává velkou výzvu od své soupeřky ve čtvrtém kole, Cheng, proti níž odstoupila při jejich posledním setkání v Torontu v roce 2022.

„Nakopal jsi mě do prdele,“ řekl Jaber. „Hodně jsem se naučila. Má velmi dobrý forhend… Určitě to bude těžký forhend.“

Markéta Vondroušová porazila ve finálovém zápase 6. dne Jekatěrinu Alexandrovovou a na US Open zatím prohrála jen 10 zápasů

© Clive Brunskill/Getty Images

Později, na Armstrongovi, Vondroušová pokračovala ve své působivé jízdě na US Open, když v sobotu porazila Jekatěrinu Alexandrovovou 6-2, 6-1, aby se poprvé po 5 letech dostala ve Flushing Meadows mezi posledních 16.

Devátá nasazená česká hráčka, která minulý měsíc dosáhla velkého úspěchu na grandslamu v All England Clubu, zmizela z radarů v New Yorku a do soutěže vstoupila s ruskou soupeřkou po pouhých 7 prohraných zápasech.

Vondroušová ve svém prvním nočním zápase na US Open udala tón třemi odvázanými podáními a v úvodním zápase držela 15:30.

Přestože čtyřiadvacetiletá hráčka ztratila v prvním setu dvakrát své podání, předvedla všechny své technické dovednosti, aby čtyřikrát prolomila podání Alexandrovové a úvodní set zakončila snadno, přičemž těžila z prvního podání ruské hráčky 45 procent. .

Jednosměrný provoz byl každou vteřinou hustší, protože Alexandrova při porodu stále vypadala roztřeseně.

Vondroušová vedla 5:0 a čelila malému odporu, ale v závěrečné stojce se Alexandrovová poprvé v zápase udržela naživu a vyhnula se báglu, než se jí podařilo vyrovnat, když se česká levačka snažila postoupit. Podává zápas.

Pro dvaadvacátou nasazenou se nekonal žádný pozdní comeback, Vondroušová vyhrála za pouhých 57 minut, když Alexandrovová ve finále odpálila bekhend dlouhým bekhendem z nezodpovědného čtvrtého podání, čímž uzavřela dohodu a poslala Češku dolů. Do čtvrtého kola v New Yorku poprvé od roku 2018.

READ  zrada? Juventus dostane svůj druhý dokument a nebude to s Netflixem - CVBJ

Vondroušová v zápase minula jen 3 returny, vyhrála 41 ze 44 bodů a ve druhém setu skvěle podávala, když se zlepšila její síla a přesnost, vrátila jen 8 z jejích 22 podání.

„Cítila jsem se opravdu dobře,“ řekla Vondroušová, která se o postup do čtvrtfinále střetne s Američankou Peyton Stearnsovou, která porazila Britku Katie Poulterovou. „Čekal jsem celý den a nevěděl jsem, co mám čekat.

„Je to vlastně moje první noční sezení tady a opravdu jsem si to užil. Mockrát děkuji.“

„Jsem velmi spokojený se svým výkonem, je tam velký tlak a nevěděl jsem, jak to bude probíhat. Jsem vděčný, že jsem tady a zase hraji zdravý. Užívám si čas v New Yorku. „

Vondroušová byla překvapivou šampionkou ve Wimbledonu a stala se první nenasazenou ženou, která vyhrála londýnský titul v Open Era jako světová 42.

Vstoupila do New Yorku v top 10, s lehkostí zvládla narůstající očekávání a byla dominantní ve svých 3 výhrách v New Yorku, když na cestě do čtvrtého kola prohrála pouhých 10 zápasů, když se ve finále dostala přes Han Na Lai a Martinu Trevisan. první dvě kola.