Nizozemsko U21 drží Česká republika

Nizozemsko do 21 let remizovalo v pondělí v přátelském utkání s Českem 1:1.

Erwin van de Looi provedl rozsáhlé změny ve svém kádru po víkendové výhře 3:0 nad Norskem, přičemž debutovali Jasper Schendelaar (PEC Zwolle) a Dirk Proper (NEC).

Million Manhof měl také svůj první start a měl energický vstup do zápasu, když nejprve inkasoval pokutový kop, který kopal Adam Karabic z pražské Sparty. Schendelaar předvedl vynikající zákrok.

O dvě minuty později se Nizozemci ujali vedení, když Manhoef pálil z hranice vápna po neuklizeném rohovém kopu.

Ve druhém poločase se Nizozemci zranili Thejs Dallinga a Joshua Zirkzee, ale měli velkou šanci zdvojnásobit svůj náskok. Gól vstřelil Anas Salah El-Din, ale český brankář Véclav Jarov ho zachránil.

Střídající Václav Cijk využil chyby Woutera Bergera a upravil na 1:1, než to Češi vyloučili chybným gólem pro ofsajd.

Ve chvílích umírání mohl Sidney van Hooijdonk vyhrát pro Jong Orangiho, ale z dobré pozice jen široce zakroutil hlavou.

Nizozemsko nyní zahájí přípravu na evropský šampionát do 21 let v Gruzii.