Nosková narazí na Kasatkinu v Adelaide International – Entertainment

zábava

Nosková šokuje Kasatkinu v Adelaide International

Adelaide (AP) — Česká teenagerka Linda Nosková předvedla jeden z prvních velkých šoků sezóny 2023, když v pondělí v úvodním kole porazila ruskou osmou nasazenou Dariu Kasatkinovou 6:3, 6:7 (2), 6:3. turnaj. Adelaide International.

Osmnáctiletá hráčka na 102. místě prošla těžkým losováním kvalifikace, když naštvala 58. nasazenou Annu Kalinskaya a 43. Anastasii Potapovovou, než dosáhla největšího vítězství své kariéry nad třetí nasazenou Kastykinou.

Nosková hrála teprve svůj pátý hlavní tahák na WTA Tour a nikdy předtím nehrála, natož aby porazila, hráčku top 10. Proti soupeřce z 20 nejlepších vedla 0:2.

Její nejlepší výhrou před pondělím byla 38. nasazená Alize Cornetová ve druhém kole na postupu do semifinále v Praze.

Nosková pohodlně urvala první set za 46 minut a ve druhém se ujala vedení 4:3, než vedení prolomila Kasatkina. Podávala za stavu 6-5, ale Kasatkina se znovu bránila a získala set v tie-breaku.

Češka se ale odrazila a vyhrála rozhodující set a zápas za něco málo přes dvě a půl hodiny a zakončila rozmáchlým forhendem přes kurt v bodě zápasu. Celkem osmkrát prolomila podání Kasatkiny, trefila 57 dálkových terčů a získala 21 ze svých 24 bodů, když našla síť.

Kasatkina měla v roce 2022 bouřlivou sezonu, během níž se vrátila do první desítky, také vyšla jako odlehlá a veřejně odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu.

READ  Fotoreportáž: 4X ProTour 2023 Round 3, Val Di Sole, Itálie

Nosková dosáhla v roce 2022 vysokého umístění 87 a kvalifikovala se do hlavních tahů francouzského a amerického zahájení.

„Bylo tam hodně vzestupů a pádů, ale myslím, že to byla opravdu dobrá sezóna,“ řekla Nosková. „Začal jsem kolem 300, myslím, a pak kolem 100 teď, takže je to docela dobrý pokrok.

„Samozřejmě potřebuji trochu vytrvat, abych se dostal zpět do (1) 100, ale doufám, že to letos zvládnu.“

Nosková se nyní utká s vítězkou zápasu mezi Australankou Priscillou On a americkou kvalifikantkou Claire Liu.

Později ruská čtvrtá nasazená Veronika Kudmitova porazila Američanku Amandu Anisimovou 6-3, 6-0.

A v mužském týmu Yoshihito Nishioka z Japonska porazil pátého nasazeného Holgera Dionneho z Dánska 2-6, 6-4, 6-4 za něco málo přes dvě hodiny.

„; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); document.write(r_text[i]);