Novak Djokovič a Daniil Medveděv vyzdvihují soupisky týmu – Sports News, First Post

Španělsko je aktuálním šampionem díky titulu z roku 2019; Davis Cup byl loni kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Londýn: Nejlépe hodnocený Novak Djokovič a šampion US Open Daniil Medveděv píší v pondělí oznámené seznamy pro finále Davisova poháru, které začne příští měsíc.

Djokovič, 20násobný hlavní šampion, který neuspěl s jednou velkou výhrou v kalendářním roce 2021, se připojuje k srbskému týmu Filip Krajinovič, Dušan Lajovič, Laszlo Djeri a Miomir Kekmanovič.

Medveděv, nasazený č. 2 a získal svůj první grandslamový titul, když v září porazil Djokoviče ve finále ve Flushing Meadows, vede ruský tým, který zahrnuje č. 6 Andrej Rublev, č. 19 Aslan Karatsev, č. 30 Karen Chačanov a Evgeny Donskoy.

Osmnáct zemí se od 25. listopadu zúčastní zápasů skupinové fáze na krytých tvrdých kurtech v Madridu; Innsbruck, Rakousko; a Turín, Itálie. Po čtvrtfinále v těchto městech se semifinále a finále odehrají v Madridu.

Španělsko je aktuálním šampionem díky titulu z roku 2019; Davis Cup byl loni kvůli tomu zrušen Koronavirus pandemický.

Zde jsou úplné seznamy, uspořádané podle skupin, pro úvodní fázi:

Skupina jedna (Madrid)

Rusko: Daniil Medveděv, Andrej Rublev, Aslan Karacev, Karen Chačanov, Jevgenij Donskoj.

Španělsko: Pablo Carreno Busta, Roberto Bautista Agut, Carlos Alcaraz, Feliciano Lopez, Marcel Granollers

Ekvádor: Emilio Gomez, Roberto Queiroz, Diego Hidalgo, Gonzalo Escobar, Caetano Marsh.

Skupina B (Madrid)

Kanada: Felix Auger-Aliassime, Denis Shapovalov, Vasek Pospisil, Brayden Schnur, Peter Polanski

Kazachstán: Alexander Bublik, Michail Kukushkin, Dmitrij Bubko, Alexander Nedovsov, Andrey Golubev

Švédsko: Elias Ymir, Mikael Ymir, Jonathan Merida, Andre Goranson

Skupina C (Insbruck)

Francie: Ugo Humbert, Arthur Rinderknech, Richard Gasquet, Pierre-Hugues Herbert, Nicholas Mahut

Británie: Cameron Norrie, Daniel Evans, Joe Salisbury, Neil Skopsky

Česká republika: Jerry Veselí, Tomáš Mack, Zedník Kolář, Jerry Lehika, Lukáš Rosol

READ  Vítěz Cheltenhamského festivalu Vannier se připravuje na historicky první hon na Dawn Royale | Závodní novinky

Skupina 4 (Turín)

Chorvatsko: Marin Čilič, Borna Čorič, Borna Jojo, Nikola Mektić, Mate Pavić

Austrálie: Alex de Minaur, John Millman, Jordan Thompson, Alexei Popperin, John Pearce

Maďarsko: Marton Fucsovics, Attila Balazs, Zsombor Marozsan, Mate Valkusz

Skupina E (Turín)

Spojené státy: John Isner, Riley Opelka, Taylor Fritz, Jack Sock, Rajiv Ram

Itálie: Matteo Berrettini, Yannick Sener, Lorenzo Sonego, Fabio Fognini, Lorenzo Mossetti

Kolumbie: Daniel Galan, Nicolas Mejia, Juan Sebastian Cabal, Robert Farah

Skupina F (Insbruck)

Srbsko: Novak Djokovič, Filip Krajinovič, Dušan Lajovič, Laszlo Djeri, Miomir Kikmanovič

Německo: Jan-Lennard Struve, Dominic Kupfer, Peter Jojowczyk, Kevin Krawetz, Tim Putz

Rakousko: Dennis Novak, Jürg Rodionov, Gerald Melzer, Oliver Marach, Philip Oswald

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *