Nucený vynechat Velkou cenu ČR po havárii v kvalifikačním závodě • Totální motocykl

Tybalt Benistent byl nucen vynechat českou Grand Prix po havárii v kvalifikaci

Thibault Benistant z Monster Energy Yamaha Factory MX2 se odhlásil z 12. kola mistrovství světa FIM v motokrosu v Lokti v České republice po těžkém pádu během kvalifikačního závodu MX2 v sobotu 15. července.

Přestože v měřeném tréninku udával tempo a startoval na P.1, Benistanta srazil zezadu jiný jezdec, který nešlápl na brzdy včas, což vedlo k těžké havárii na startovní rovince. Jednadvacetiletý Francouz, který je v pořadí MX2 druhý, byl okamžitě převezen do místního zdravotního střediska a následně převezen do nejbližší nemocnice v Karlových Varech k dalšímu posouzení. Je pozoruhodné, že Benistant se zotavil z jakýchkoli zlomenin nebo vážných zranění a byl propuštěn z nemocnice ještě tu samou noc.

Přestože byl Benistant zbaven jakéhokoli vážného zranění, Yamaha po konzultaci s lékařem FIM dnes ráno, v neděli 16. července, učinila těžké rozhodnutí odvolat jej z české Grand Prix. Hlavní prioritou je zajistit jeho bezpečnost a poskytnout mu čas na úplné zotavení.