Obhájce titulu Swiatek soutěží ve třetím kole Indian Wells, kde bojuje s Fritzem

Světová jednička Iga Swiatek zahájila svou snahu znovu získat vzácný titul v Indian Wells sobotní přesvědčivou výhrou 6-0 6-1 ve druhém kole nad americkou 56. nasazenou Claire Liu.

Ani Liu, ani povětrnostní podmínky na kurtu Sweetek, která se po Martině Navrátilové v letech 1990-91 snaží stát teprve druhou ženou, která úspěšně obhájila tituly na prestižních turnajích WTA a ATP Masters 1000, netrápily.

Swiatek se ujal vedení v prvním setu, získal 25 z 32 bodů.

Během vteřiny neměla spoustu věcí po svém. Nikdy nečelila brejkbolu, ale Liu dokázala zachránit mečbol, když si nakonec v předposlední hře podržela podání.

Publikum jásalo, když Leo – tváří v tvář nejvýše postavenému hráči – poprvé trefil forhendový odraz kolem strážce Swiateka v bodě zápasu.

Američanovi to přineslo úlevný úsměv na tváři, ale Swiatek jej v dalším zápase po 65 minutách zavřel.

řekl Swiatek, šampion French Open a US Open, který na lednovém Australian Open ohromil v osmifinále.

Od té doby 21letá hráčka úspěšně obhájila titul v Dauhá a dostala se až do finále v Dubaji.

Může očekávat ještě těžší výzvu, když se utká s šampionkou Indian Wells a US Open z roku 2019 Biancou Andreescuovou, která porazila Američanku Peyton Stearnsovou 4-6, 6-4, 6-3.

Obhájce titulu mezi muži Taylor Fritz, který v loňském finále vyřadil Rafaela Nadala, se musel ještě více snažit, aby ve svém úvodním zápase druhého kola prošel 4-6, 6-4, 6-3 nad 41. nasazeným Benem Shiltonem.

„Nemá co ztratit, takže jsem očekával, že půjde na velmi vysokou úroveň,“ řekl Fritz.

„Musel jsem se prostě přeskupit, najít způsob, jak věci vyřešit. Jsem rád, že jsem se z toho dostal,“ dodal Kaliforňan, jehož letošní titul v Delray Beach z něj udělal prvního Američana, který skončil v první světové pětce. Světový žebříček od Andyho Roddicka v roce 2009.

READ  Nejlepší nasazená Sabalenka a bývalý šampion Keys postupují v Charlestonu | Sportovní

Fritz je na čtvrtém místě v poli vedeném světovou dvojkou Carlosem Alcarazem, který měl v sobotu večer zahájit kariéru proti Australanovi Tanase Kokkinakimu.

Devatenáctiletý Španěl, jehož loňské vítězství na US Open z něj udělalo vůbec nejmladšího hráče světového žebříčku, vynechal Australian Open kvůli sérii zranění, která ho vyřadila na čtyři měsíce.

Vrátil se, aby vyhrál titul v Buenos Aires, než prohrál ve finále v Riu de Janeiro, které zbrzdilo zranění stehenní šlachy, které ho donutilo odstoupit z turnaje ATP v Acapulcu.

Postoupil sedmý nasazený Dan Holger Rohn a osmý Kanaďan Felix Auger-Aliassime.

Ron porazil Američana Mackenzie McDonald 7-5 6-3, zatímco Auger Aliassime porazil Španěla Pedra Martineze 7-6 (7/5) 6-4.

– Murray postupuje –

Bývalá světová jednička Andy Murray, který se v roce 2019 propracoval zpět po operaci náhrady kyčelního kloubu, porazil šťastného poraženého Radu Albota 6:4, 6:3 – Britova první výhra v řadě za sebou v roce, kdy vyhrál sérii. Nečekané vítězství v maratonu, které zahrnovalo pětisetový epos, který trval pět hodin a 45 minut ve druhém kole Australian Open.

Murray si zarezervoval zápas ve třetím kole s Jackem Draperem, který vyhrál celobritskou bitvu s 24. nasazeným Danielem Evansem 6-4, 6-2.

Čtvrtý nasazený Tunisan Anas Jabeur se vrátil vítězně poté, co byl vyřazen po menší operaci kolene, když porazil Polku Magdalenu Fritschovou 4-6 6-4 6-1.

Pátá nasazená Caroline Garciaová porazila Maďarku Dalmu Galfiovou 6-1, 6-7 (4/7), 6-4 a wimbledonská šampionka Elena Rybakina, vicemistryně na lednovém Australian Open, se ve druhém vzpamatovala ze stavu 4-1. Je připravena porazit bývalou vítězku Australian Open Sofii Keninovou 7-6 (8/6), 7-6 (7/5).