Olayinka zvyšuje teplo v ČR; Awazim je v Chorvatsku zachráncem

Olayinka zvyšuje teplo v ČR;  Awazim je v Chorvatsku zachráncem

Útočník Super Eagles Petr Ulayinka svým prvním gólem v sezoně pomohl Slavii Praha k pohodlné výhře 3:0 nad Libercem.

Olayinka chyběl v sestavě trenéra Jose Peseira pro zápas proti Alžírsku. Prokázal však bod, když Slavia v české lize přenechala Praze Liberec.

Útočník Super Eagles zdvojnásobil vedení svého týmu ve 23. minutě poté, co je sedm minut předtím dostal do vedení Ayham Osu.

Poslední hřebíček do rakve hostů pak zasadil ve 29. minutě Stanislav Tikl a zajistil tak Slavii Praha tři body. Slavia Praha se výhrou posunula o bod za vedoucí Viktorii Plzeň.

V Chorvatsku si obránce Super Eagles Chiduzi Oazim rychle buduje obrovskou reputaci. Pětadvacetiletý hráč vstřelil svůj druhý gól v sezóně při těsné výhře Hayduku Split 1:0 nad Rijekou.

Po dominanci v prvním poločase potřeboval Hajduk Split za svou tvrdou práci gól ukázat. Nemuseli čekat dlouho, když se objevil Aouazim a v 51. minutě poslal úhlednou střelu přes Labroviče kolem Rijeky a dostal svůj tým do vedení.

Bývalý hráč Porta si také udržoval intenzitu v obraně, aby zabránil postupu hostů. Pro Hajduk Split se nakonec ukázal rozhodující zásah Awazema.

Výsledky vynesly Hajduk Split na druhé místo v tabulce chorvatské HNL, 11 bodů za vedoucím Dinamem Záhřeb.

READ  Třetina českých firem kvůli změnám pracovněprávních předpisů propouští smluvní zaměstnance (ČTSK)