Oliver Solvogue a Sophie Hebe Pedersen triumfují na světovém poháru UCI v běhu na lyžích do 23 let

Dán Oliver Solvog předvedl působivý výkon, aby posunul Švýcara Daria Lella do přední linie v napínavém souboji dvou mužů o slávu mužů do 23 let na UCI Olympic World Cup Cross Country, který je součástí UCI World Series Championship.

Solvhoj dokončil úvodní kolo sedmi rozjížděk na prvním místě a zůstal po celou dobu ve vedoucím balíku, jeho soupeři jeden po druhém zaostávali a vytvořili s Lillem vrcholný dostih dvou koní.

Dán neustále zvyšoval svůj náskok před Lillem, aby ho nechal s časem pět pro diváky v Novém Městě na Moravě a oslavoval, když překročil čáru v čase 1:08,09.

UCI Mistrovství světa horských kol

Rekapitulace mistrovství světa UCI na horských kolech – Peters si připisuje ohromující vítězství ve Světovém poháru v běhu na lyžích

před 3 hodinami

„Je to neuvěřitelné,“ řekl Solvog pro Eurosport. „Stále na to vzpomínám. Byl jsem celý den venku závodit, takže pro mě celkově dobrý víkend a jsem s tím přes měsíc.“

Lillo skončil druhý se čtyřsekundovým zpožděním poté, co pozdní sprint nedokázal dohnat ztracený čas v náročném stoupání a technickém sjezdu na 3,1 km dlouhé trati v České republice.

Nizozemec Tom Schlekens svedl urputný boj o třetí a poslední pódium.

Solvhoj dosáhl působivého vítězství na světovém poháru UCI v běhu na lyžích

Nizozemec dokončil závod s náskokem 41 sekund před rychlostí Solvoga, ale měl čtyři sekundy před Ukrajincem Oleksandrem Hudymou a 14 sekund před Novozélanďanem Matthewem Wilsonem.

Francouz Luca Martin překročil čáru jako šestý a Brit Peter Blackmore sedmý.

První desítku uzavřeli Ital Andreas Fitoni, Němec Emil Herzog a Švýcar Luc Weidmann.

Nejlepší světoví mladí jezdci předvedli show den po hlavní trati, kterou představil Brit Tom Pidcock, který zvítězil v mužském elitním závodě na UCI Cross-Country Short Track World Cup.

Solvhoj byl v čele balíku po rušném úvodním kole, kdy se skupina šesti jezdců odpoutala od zbytku, ale Riley Amos byl na konci druhého kola ve vedení.

Na konci třetího kola měla skupina sedmi mužů náskok 30 sekund před zbytkem pole, ale pomalu, ale jistě se to začalo rozmotávat, jak si trať do kopce vybrala svou daň.

Trio Solvog, Lilo a Amos se do konce čtvrtého kola odtáhlo od zbytku, ale Američana Amose zarmoutilo, když se jeho zadní pneumatika sjela z ráfku a vyřadila ho ze sporu.

Tím zůstala etapa připravena na souboj Solvogue s Lillem až do cíle, přičemž Švýcar si v předposledním kole vytvořil pětisekundový náskok, než jeho soupeř šel na plyn a dojel ve velkém stylu.

Později v závodě žen předvedla působivý výkon Dánka Sophie Hebe Pedersenová a impozantní vítězství.

Pedersen tvrdí, že inspiroval vítězství na světovém poháru UCI Cross Country U23

Pedersenová měla na své soupeřky hodně, Švýcarka Gina Calori musela na druhé místo a Kanaďanka Emily Johnstonová třetí, aby se dostala na stupně vítězů.

Italka Sarah Cortinovisová se tvrdě tlačila na první trojici, ale musela se spokojit se čtvrtým místem, minutu a 32 sekund za Pedersenovou, která toho dne zvítězila.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Pedersen dosáhl „naprosto působivého“ vítězství na světovém poháru UCI v běhu na lyžích do 23 let

Streamujte cyklistickou sezónu 2023 a světovou sérii horských kol UCI živě a na vyžádání Objevte + a eurosport.com

HLAVNÍ HODNOTY: Pedersen triumfoval na světovém poháru UCI v cross country U23 ve velkém stylu