Olympijská kvalifikace žen FIH 2024: Japonsko je rozhodnuto remizovat Německo 1:1; Chile porazilo Česko 6:0

Olympijská kvalifikace žen FIH 2024: Japonsko je rozhodnuto remizovat Německo 1:1;  Chile porazilo Česko 6:0

Japonsko porazilo nejlepší Německo 1:1 ve svém druhém nedělním utkání ve skupině A olympijské kvalifikace IIHF.

Německo a Japonsko mají po čtyřech bodech ze dvou zápasů a remízy s Českem a Chile v jejich závěrečných zápasech skupinové fáze budou stačit k zajištění postupu do semifinále.

Světová jedenáctka Japonsko, trénované bývalým indickým brankářem Judem Menezesem, bylo odhodláno bránit hluboko na vlastní polovině po velkou část zápasu proti nátlaku De Danasovi. Tento přístup vyžadoval, aby japonští brankáři – Ika Nakamura (1. a 3. čtvrtina) a Akio Tanaka (2. a 4. čtvrtina) – stejně jako obránci Yu Asai, Mio Suzuki a Kana Urata, položili svá těla na čáru, a odvedli svou práci. . pevně.

Každý zákrok Nakamury a Tanaky sklidil hlasité povzbuzování a potlesk od 20-25 japonských fanoušků i domácího publika na stadionu Marang Jamki Jaipal Singh Astroturf, protože Cherry Blossoms na konci prvního poločasu udrželi čisté konto, přestože inkasovali. nejvyšší počet gólů. 13 rohových kopů.

Číst | Budování šampionů, jedna věková skupina najednou: Altenburgský vliv v německém hokeji

Tým Valentina Altenburga, pátý na světě, prolomil patovou situaci pět minut před druhým poločasem. Emma Davidsmeyer vstoupila do japonského střeleckého kruhu zprava – předtím, než přihrála Charlotte Stabenhorstové, jejíž střelu na pravý roh Nakamura zblokoval, ale pozorná Lisa Nolteová dokázala odražený míč prorazit až za japonskou brankářku.

Zpoždění donutilo Japonsko změnit svůj přístup a najít způsob, jak prorazit německou obranu, než čekat na příležitost k protiútoku. Do konce třetí čtvrtiny zbývalo 44 sekund a faul Liny Michele na Chieko Fujibayashiho přinesl Japonsku první PC. Rvačku ukončila před tyčí německé branky brankářka Natalie Kubalski, když Mio Hasegawa našel pravý dolní roh, aby obnovil rovnost.

Německo se v poslední čtvrtině přiblížilo skórování vítěze a zlomení japonských srdcí, protože Stabenhorst prokázal výjimečné trojrozměrné schopnosti při samostatném nájezdu do kruhu, ale nakonec střílel mimo levý roh.

READ  České ministerstvo zahraničí doporučilo Čechům, aby Ukrajinu pokud možno opustili

Bronzový medailista z Pan American Games Chile v ten den vyhrál nad Českem 6:0 a výrazně zvýšil svůj brankový rozdíl.

Chile šlo do prvního poločasu ve vedení 1:0 díky trefě Consuela de las Herase ze 13. Byl to klid před bouří, protože tým Sergia Vigila vytvořil ve druhém poločase chaos a vstřelil pět gólů proti nejnižším. na turnaji včetně dvou gólů vstřelil kapitán Manuela Uroz.

Chile však k postupu do semifinále potřebuje v úterý ve svém závěrečném skupinovém zápase porazit Japonsko. V případě remízy se bude muset jihoamerická země spolehnout na český tým, který už dokázal naštvat Německo, nejvýše nasazený tým soutěže.