Onyekuru znovu udeří; Olayinka maluje Českou republiku na červeno

Onyekuru znovu udeří;  Olayinka maluje Českou republiku na červeno

Útočník Super Eagles Henry Onyekoro skóroval za Adana Demirspor při venkovní remíze 2:2 na hřišti Kayserispor.

Onyekuru nedokázal najít síť, když Adana Demirspor, ale těšil se na comeback mezi góly, když jeho tým cestoval na stadion Kadir Has, aby se utkal s Kayserisporem.

Blue Lightnings začali zápas dobře, Badou Ndiaye skóroval jen o dvanáct minut později a posadil je na sedadlo řidiče.

Onyekuru pak v 65. minutě zdvojnásobil skóre pro Adana Demirspor, aby poskytl trochu denního světla.

Po pozdní kapitulaci Adany Demirsporové však v poslední čtvrtině zápasu inkasovali dva góly díky Mario Gavranovičovi a Miguelu Cardosovi.

Zápas skončil na hřišti Kayserisporu 2:2 a Adana Demirspor zůstala na druhém místě, tři body před Fenerbahce, které má zápas ve hře.

Gól Onyekuru v letošní sezóně Superlig zvýšil jeho počet na čtyři.

Útočník Super Eagles Petr Ulinka se jinde v české lize zasloužil o double a asistenci při výhře Slavie Praha 4:1 nad Bohemians.

Slavia Praha chtěla pokračovat ve vítězné sérii ve čtyřech zápasech v řadě, když se v Doljeku střetla se sousedními Bohemians.

Slavia Praha se ale vzpamatovala velmi brzy poté, co Roman Kvit vstřelil domácí branku už ve druhé minutě.

Olayinka a jeho spoluhráči se však z brzkého zklamání vykoupili a nigerijský útočník byl středem oživení.

Už ve třetí minutě vyrovnal bývalého českého mistra Olayinka. Druhý gól Slavie Praha pak vstřelil Václav Jureka a ve druhém poločase ji vedl.

Bohemians na začátku druhého poločasu pevně drželi obranu na svém místě, ale Slavia Praha byla příliš horká na to, aby to zvládla.

Olayinka připravil v 76. minutě Ondrije Lingera na třetí místo svého týmu, aby o tři minuty později vstřelil svůj druhý gól v zápase.

READ  Ukrajinští uprchlíci stáli Česko 680 milionů eur

Nigerijský reprezentant nebyl jediným Nigerijcem ve hře, hráči Super Eagles Moses Osur a Yera Sur byli svědky 29 a 19 minut hry za Slavii Praha.

Vstup nigerijského útočníka zajistil jeho týmu výhru 4:1.

Slavia Praha je nyní druhá, čtyři body za Viktorií Plzeň.