Oštěpař Vadeljes získal již druhý rok po sobě ocenění Český sportovec roku – Brněnský deník

Vadeljes získal již druhým rokem po sobě cenu Nejlepší český sportovec. Obrazový kredit: olympijskytym.cz.

PRAHA 5. LISTOPADU (ČTK) – Oštěpař Jakub Vadelich je již druhým rokem oceněn jako český sportovec roku bronzovou medailí na mistrovství světa a stříbrnou medailí na mistrovství Evropy. jak bylo oznámeno při slavnostním předávání cen ve čtvrtek Sobota Český atletický svaz.

Loni se Vadlejch stal prvním mužským vítězem na volebním lístku od desetinného hráče Romana Sheberleyho v roce 2006.

Letos závod dokončil před další oštěpařkou Barborou Špotákovou, která v minulosti vyhrála výroční cenu devětkrát a na letošním ME získala bronz. Letos je to naposledy, co se Špotáková zúčastnila ankety Česká hráčka roku, před dvěma měsíci odešla do důchodu ve věku 41 let.

Třetí skončil v anketě Racketer Thomas Stanik, který na minulém mistrovství Evropy získal i bronz.

Vadelgič je jediným českým sportovcem, který pravidelně uspěl na nedávných světových sportovních akcích. V této sezóně hodil poprvé v kariéře více než 90 metrů. Jako jediný Čech získal v červenci na mistrovství světa v atletice v americkém Eugene medaili.

Vadlejch na ceremoniálu řekl, že byl rád ze zisku medailí, ale o to víc, že ​​nakonec hodil přes 90 metrů.

Čtyři oštěpaři patřili mezi šest nejlepších českých atletů roku 2022. Kromě Vadiliće a Spotakové mezi nimi byli Vetslav Veseli a Nikola Ogrodnikovová.

Vadelichův trenér Jan Železný, sám jeden z největších českých sportovců všech dob, byl již posedmé vyhlášen trenérem roku.

Objevem roku byla vyhlášena Dorota Scrivanová, která na halovém mistrovství v atletice skončila pátá v sedmičkách žen.

Nejmladším z roku byl vyhlášen Jakob Dudiča, který vyhrál mistrovství Evropy juniorů na 800 metrů.

READ  Eco – Substrát – ESCBbubble

https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/11/Javelinist-Vadlejch-1024×683.webphttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/11/Javelinist-Vadlejch-150×100.webpčeská tisková agenturaČeská republika / světČeská republika, novinkyVadeljes získal již druhým rokem po sobě cenu Nejlepší český sportovec. Obrazový kredit: olympijskytym.cz. PRAHA 5. LISTOPADU (ČTK)-Jacob Fadelich, oštěpař, který získal bronzovou medaili na mistrovství světa a stříbrnou medaili na mistrovství Evropy, již druhým rokem…