Petra Kvitová vede mladé Češky do druhého kola; Barbora Krejková dostala výpověď

Petra Kvitová vede mladé Češky do druhého kola;  Barbora Krejková dostala výpověď

China Open: Petra Kvitová vede mladší Češky do druhého kola; Barbora Krejková dostala výpověď
© Petra Kvitová/Instagram

Pro hráče České republiky to byl v neděli velký den při losování China Open. Petra Kvitová se v posledním zápase na rozpisu dostala do druhého kola. Mezitím havarovali dva její krajané.

Kvitová potřebovala tři sety, které zahrnovaly návrat ze setu proti místní naději a divoké kartě Xiu Wang. Konfrontace mezi nimi trvala tři hodiny a Kvitová ji porazila 6:7 (6), 7:5, 6:3. První dva sety byly těžké, ale v rozhodujícím setu dokázala Kvitová brzy upravit svůj průběh, přestože v prvním gemu setu ztratila podání.

Jakmile získala brejk a druhý brejkbol, už se v zápase neohlédla. Barbora Krejčíková, nasazená desátá, prohrála s Mirou Andreevou. Dorostenka vyhrála 6-2, 6-2 nad svým nejvýše postaveným soupeřem po pouhých 76 minutách.

Jukiho Putincevová porazila v prvním kole Marii Bouzkovou. Kazach vyhrál 6-2 a 7-6 (5). Putincevová potřebovala k vítězství dvě hodiny a sedm minut.

China Open: Linda Frovertová a Linda Nosková si našly cestu

Další dvě Češky, které postoupily do druhého kola, jsou Linda Frovertová a Linda Nosková.

Fruvertová, která se minulý týden dostala do semifinále Ningbo Open (proti Dianě Schneider), porazila Arantxu Rus 6:0, 6:3. Nosková porazila Fangrana Tiana, divokou kartu, 6-4, 6-2. Oba zápasy skončily po hodině a 24 minutách hry.

13. nasazená Jelena Ostapenková se kvalifikovala do druhého kola porážkou Němky Evy Lissové 2-6, 6-3, 6-2. Ostapenková se utká s Noskovou o šanci dostat se do předkola. Poslední dvě hráčky, které vyhrály zápasy prvního kola na China Open, byly Jennifer Brady a Katie Poulter.

Bradyová porazila svého krajana Paytona Stearnse 6-4, 6-2. Britská hráčka porazila Polku Magdalenu Fritsch 6-4, 3-6, 6-2.

READ  Spokojenost a pohodlí. Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů