Plíšková se vrací, když ve finále WTA porazila spoluhráčku Češku Krijkovou

Karolína Plíšková v neděli odpoledne solidním vítězstvím nad krajankou Barborou Krejkovou udržela při životě naději na postup do semifinále dvouhry na turnaji WTA Finals Akron v Guadalajaře.

V celočeské aféře třetí nasazená Plíšková překonala druhou nasazenou Krichkovou 0-6, 6-4, 6-4 a zlepšila se na 2-1 ve skupině Teotihuacan. Kryžiková vedla 6-0, 4-2, než se Plíšková vrátila k vítězství.

Plíšková nyní bude čekat na výsledek Poháru noci mezi Anett Kontaveitovou a Garbiñe Muguruzaovou. Pokud Kontaveitová vyhraje, Plíšková se dostane do semifinále spolu s Kontaveitovou z této skupiny. Pokud Muguruzaová vyhraje, Kontaveitová a Muguruzaová se stanou semifinalisty této skupiny.

Plíšková říká: „Nikdy nechceš začínat zápas, jako je tento, s mými kopy a mými zápasy, nebýt schopen dát zápas,“ řekla Plíšková novinářům po zápase. „[It] Byla to kombinace toho, že ona hrála dobře a já ji nehrál dobře.

„Ale vrátíte se, abyste se pokusili dělat jednoduché věci s podáním, možná jen jít na podání, na které se cítíte jistější. Jen hrát jednoduše, možná na dvojitých křížových dvorcích, ne hledat bláznivé vítěze.“

„Tak jsem se jen snažil dát si šanci, alespoň počkat, možná jí bude chybět pár, protože v prvním setu jí vlastně nic nechybělo. Opravdu se to stalo, samozřejmě pozdě. Ale já Jsem rád, že jsem tam zůstal a jen čekal na příležitost.“

rychlá fakta: Plíšková vyhrála své předchozí dva zápasy s Krežikovou, ale oba se staly, zatímco Krežiková se umístila výrazně mimo 200 nejlepších, včetně střetnutí v prvním kole na Roland Garros v roce 2018.

READ  První český cvičný letoun Aero L-39NG

Plíšková však pokračovala v přímé konfrontaci proti letošní úřadující šampionce Roland Garros ve dvouhře a čtyřhře Kryjšíkové výhrou 2 hodiny a 7 minut.

Bývalá světová jednička Plíšková je nejzkušenější singlovou závodnicí ve finále WTA 2021, kvalifikovala se do posledních pěti ročníků v řadě. Pokud se vám podaří dostat do semifinále, bude to čtvrtá edice v řadě, kdy jste se dostali do tohoto kola.

Statistika koutek: Plíšková musela odčinit hrozný výpadek a výpadek, aby zápas otočila. V zápase jako celku Krežiková skončila s více vítěznými góly (29:20) a méně nevynucenými chybami (40:45), ale Plíšková měla ve druhém a třetím setu o čtyři nevynucené chyby méně než Krežiková dohromady.

Dosavadní lídr sezóny Plíšková (387 a stále se počítá) jich v showdownu vypálila 11, ale trefila i 12 dvojchyb. Přesto si Plíšková udržela čtvrté vítězství v žebříčku první desítky sezony.

Příběh zápasu: Krejčíková rutinně našla urputné forhendy, aby za necelou půlhodinu vymetla úvodní sadu. Krejčíková měla v tomto framu osm vítězů za pouhé tři fauly, zatímco 12 nevynucených chyb zastínilo vítězky prvního setu Plíškové.

Křižiková získala brzy výhodu i ve druhém setu, vypálila další forhend do brejku a zakončila 3-2. Ale poté, co Plíšková využila svých skvělých forhendů, aby stabilizovala nervózní podání na šest her a zůstala blízko na 4:3, se zápas otočil.

Kryžiková poprvé v dalším zápase upustila od svého podání a trefila tři dvojchyby, čímž se Plíšková vrátila na par na 4-4. Po faulu Krejčíkové za stavu 15-30 v zápase pak Plíšková zachránila 5-4.

Další dvě dvojchyby Krejčíkové v následném zápase včetně setbolu umožnily Plíškové získat čtvrtý gem v řadě a druhý set.

Plíšková teď měla solidní vstup do zápasu a Češky šly v těsném play off od paty k patě. Výkonné podání Plíškové a přesný forhendový kop pomohly zabránit brejkovým bodům za stavu 2-2 4-4 a dostaly se tak před výsledkovou tabuli.

READ  Trump doposud na otázky novinářů nereagoval

Síla se vyplatila za stavu 5:4, protože chyby Krejčíkové rázem zajistily Plíškové tříbodový game point. Při třetí šanci šla Krejčíková opět dlouho a Plíšková se vrátila.