Portugalsko prohrává se Švýcarskem v Lize národů a Španělsko vede skupinu

Portugalsko nechalo Cristiana Ronalda doma, v roce 2022 ztratilo svou neporazitelnost a v neděli ovládlo svou skupinu v Lize národů.

Gól po 57 sekundách od švýcarského útočníka Harise Seferoviče stačil na výhru 1:0 v Ženevě i přes pozdní tlak Portugalska včetně dvou šancí na skórování pro 39letého kapitána Pepeho hrajícího na postu nouzového útočníka.

Portugalsko zaostalo, nechalo Ronalda vynechat poslední zápas dlouhé sezóny a umožnilo Španělsku zaujmout první místo ve skupině 2 výhrou 2:0 nad Českou republikou v Serii A.

Dvě branky v polovině každého poločasu od Carlose Solera a Pabla Sarabia zvedly Španělsko po čtyřech kolech o jeden bod nad Portugalsko. Poslední dvě kola se hrají v září.

Portugalsko je letos neporaženo v pěti zápasech, počínaje dvěma březnovými výhrami v kvalifikaci mistrovství světa, včetně výhry 4:0 nad Švýcarskem minulý víkend.

Švýcaři šli opačnou cestou s pěti zápasy bez vítězství od kvalifikace na mistrovství světa před listopadovými zápasy ve skupině s Itálií.

Portugalsko sotva stačilo minout Ronalda nebo se tak často dotknout míče, když během minuty zaostalo. Rychlou sérii přihrávek zachytil Xherdan Shaqiri a seřadil s pravým obráncem Silvanem Widmerem na nebezpečný centr.

To našlo Seferoviće, který hraje v Portugalsku s Benficou, k hlavičce do vzdálenějšího dolního rohu sítě.

Shaqiri se připravoval na penaltu o 10 minut později, po centru prošel rukou levého obránce Nuno Mendese, ale při kontrole videa byla v davu nalezena chyba uprostřed kruhu.

Španěl Carlos Soler, vpravo, slaví po vstřelení úvodního gólu během fotbalového zápasu UEFA Nations League mezi Španělskem a Českou republikou na stadionu La Rosalida ve španělské Malaze, neděle 12. června 2022. (AP Photo/Jose Breton)

Bernardo Silva a Diogo Jota, kteří po únavné sezóně v Anglii a Lize mistrů scházeli z lavičky, byli vyloučeni o hodinu později a během několika sekund Silva vyrazil domů střelu švýcarského brankáře Jonase Umlina.

READ  Ministr zahraničí zahajuje svou návštěvu Evropy, aby „vyřešil nedorozumění, stabilizoval vztahy“ ve třech klíčových sděleních

Omlin zaujal osmi zákroky, i když v 67. minutě málem dal Silvovi gól, jeho špatně odhadnuté přihrávky zevnitř branky před portugalským útočníkem se odrážely těsně k brankáři, aby se mohl vrhnout na uvolněný míč.

liga b

Erling Haaland nastřílel 42 gólů ve všech soutěžích, když dal další dva góly proti Švédsku a dovedl Norsko k vítězství 3:2 nad svým severním rivalem.

Útočník, který se nedávno upsal Manchesteru City z Borussie Dortmund, také minulou neděli dvakrát skóroval proti Švédsku při výhře 2:1 pro Norsko v první hlavičce týmu tento měsíc v lize B.

O týden později v Oslu Haaland proběhl kolem obránce, aby vstřelil svůj první gól v 10. minutě a na začátku druhého poločasu vstřelil penaltu a zvýšil na 2:0.

Tento 21letý hráč má nyní na kontě 20 gólů v 21 velkých mezinárodních zápasech, z nichž 13 v této sezóně vstřelil. Haaland také skóroval 29 za Dortmund.

Emil Forsberg se schoulil do horního rohu, aby snížil rozdíl pro Švédsko, ale centr Haalanda narazil dlouhou hlavičkou k tyči Alexander Sorloth.

Druhý gól Švédska dal Victor Giukris v páté a poslední minutě nastaveného času.

Norsko vede skupinu D s 10 body, tři body za Srbskem, kterému chyběly dva góly a postoupilo v prvním poločase ve Slovinsku k remíze 2:2.

duriany C a D.

Bulharsko, jehož autobus byl účastníkem dopravní nehody krátce po jejich příjezdu do Gruzie, vyrovnalo v Tbilisi 0:0.

Záložník Todor Nedělev podstoupil úspěšnou operaci poté, co utrpěl zranění hlavy při páteční letecké havárii.

Gruzie vede skupinu D o tři body před Makedonií, která porazila poslední Gibraltar 4:0.

Vedoucí Řecko skupiny B porazilo druhé Kosovo 2:0 a zajistilo týmu Guye Bouyera šestibodový náskok v tabulce.

Severní Irsko a Kypr zůstávají ve skupině bez vítězství a mají dva body po remíze 2:2 v Belfastu. Za hosty vyrovnal v čase zranění obránce Jonny Evans.