Portugalsko prohrává se Švýcarskem v Lize národů a Španělsko vede skupinu

Portugalsko nechalo Cristiana Ronalda doma, v roce 2022 ztratilo svou neporazitelnost a v neděli ovládlo svou skupinu v Lize národů.

Gól po 57 sekundách od švýcarského útočníka Harise Seferoviče stačil na výhru 1:0 v Ženevě i přes pozdní tlak Portugalska včetně dvou šancí na skórování pro 39letého kapitána Pepeho hrajícího na postu nouzového útočníka.

Portugalsko zaostalo, nechalo Ronalda vynechat poslední zápas dlouhé sezóny a umožnilo Španělsku zaujmout první místo ve skupině 2 výhrou 2:0 nad Českou republikou v Serii A.

Dvě branky v polovině každého poločasu od Carlose Solera a Pabla Sarabia zvedly Španělsko po čtyřech kolech o jeden bod nad Portugalsko. Poslední dvě kola se hrají v září.

Portugalsko je letos neporaženo v pěti zápasech, počínaje dvěma březnovými výhrami v kvalifikaci mistrovství světa, včetně výhry 4:0 nad Švýcarskem minulý víkend.

Švýcaři šli opačnou cestou s pěti zápasy bez vítězství od kvalifikace na mistrovství světa před listopadovými zápasy ve skupině s Itálií.

Portugalsko sotva stačilo minout Ronalda nebo se tak často dotknout míče, když během minuty zaostalo. Rychlou sérii přihrávek zachytil Xherdan Shaqiri a seřadil s pravým obráncem Silvanem Widmerem na nebezpečný centr.

To našlo Seferoviće, který hraje v Portugalsku s Benficou, k hlavičce do vzdálenějšího dolního rohu sítě.

Shaqiri se připravoval na penaltu o 10 minut později, po centru prošel rukou levého obránce Nuno Mendese, ale při kontrole videa byla v davu nalezena chyba uprostřed kruhu.

Španěl Carlos Soler, vpravo, slaví po vstřelení úvodního gólu během fotbalového zápasu UEFA Nations League mezi Španělskem a Českou republikou na stadionu La Rosalida ve španělské Malaze, neděle 12. června 2022. (AP Photo/Jose Breton)

Bernardo Silva a Diogo Jota, kteří po únavné sezóně v Anglii a Lize mistrů scházeli z lavičky, byli vyloučeni o hodinu později a během několika sekund Silva vyrazil domů střelu švýcarského brankáře Jonase Umlina.

READ  Recenze EPL: Nezastavitelné zápasy kanonýrů

Omlin zaujal osmi zákroky, i když v 67. minutě málem dal Silvovi gól, jeho špatně odhadnuté přihrávky zevnitř branky před portugalským útočníkem se odrážely těsně k brankáři, aby se mohl vrhnout na uvolněný míč.

liga b

Erling Haaland nastřílel 42 gólů ve všech soutěžích, když dal další dva góly proti Švédsku a dovedl Norsko k vítězství 3:2 nad svým severním rivalem.

Útočník, který se nedávno upsal Manchesteru City z Borussie Dortmund, také minulou neděli dvakrát skóroval proti Švédsku při výhře 2:1 pro Norsko v první hlavičce týmu tento měsíc v lize B.

O týden později v Oslu Haaland proběhl kolem obránce, aby vstřelil svůj první gól v 10. minutě a na začátku druhého poločasu vstřelil penaltu a zvýšil na 2:0.

Tento 21letý hráč má nyní na kontě 20 gólů v 21 velkých mezinárodních zápasech, z nichž 13 v této sezóně vstřelil. Haaland také skóroval 29 za Dortmund.

Emil Forsberg se schoulil do horního rohu, aby snížil rozdíl pro Švédsko, ale centr Haalanda narazil dlouhou hlavičkou k tyči Alexander Sorloth.

Druhý gól Švédska dal Victor Giukris v páté a poslední minutě nastaveného času.

Norsko vede skupinu D s 10 body, tři body za Srbskem, kterému chyběly dva góly a postoupilo v prvním poločase ve Slovinsku k remíze 2:2.

duriany C a D.

Bulharsko, jehož autobus byl účastníkem dopravní nehody krátce po jejich příjezdu do Gruzie, vyrovnalo v Tbilisi 0:0.

Záložník Todor Nedělev podstoupil úspěšnou operaci poté, co utrpěl zranění hlavy při páteční letecké havárii.

Gruzie vede skupinu D o tři body před Makedonií, která porazila poslední Gibraltar 4:0.

Vedoucí Řecko skupiny B porazilo druhé Kosovo 2:0 a zajistilo týmu Guye Bouyera šestibodový náskok v tabulce.

Severní Irsko a Kypr zůstávají ve skupině bez vítězství a mají dva body po remíze 2:2 v Belfastu. Za hosty vyrovnal v čase zranění obránce Jonny Evans.