Předběžně vítězí Casper Rudd a Arina Sabalenka

Casper Rudd může být nasazeným č. 3 v mužském losování na BNP Paribas Open, ale ve svém pátečním úvodním zápase svého soupeře neztratí z dohledu.

„Před dvěma lety jsem tu prohrál s Diegem (Schwartzmanem), takže je dobré se trochu pomstít,“ řekl Rudd po pohodlné výhře 6:2, 6:3 na kurtu 1.

V pátečním zápase prohrál Ruud již pět ze svých osmi zápasů proti Schwartzmanovi, argentinskému hráči, který je na světovém žebříčku sedmý. Ale předchozí rekord nic nezměnil, protože Ruud snadno postoupil vpřed a čelil Christianu Garinovi, 6-4, 6-0 naštvanému vítězi 29. nasazeného Yoshihita Nishioky.

„Diego je skvělý hráč. Už jsem s ním tolikrát prohrál,“ řekl Ruud. „Takže se opravdu musíte soustředit.“

Ruud řekl, že jeho cílem bylo hrát těžké míče před Schwartzmanem a čas od času skórovat do sítě. Plán vyšel, protože Ruud si v prvním setu vzal dva brejky Schwartzmanova podání a klíčový brejk, aby se dostal do vedení 3-2 ve druhém.

Arina Sabalenka vs. Evgenia Rudina: Sabalenka, nasazená jako č. 2 v ženském týmu, se vyjádřila ve svém zápase prvního kola a vyhrála Court 2 6-2, 6-0 za pouhých 65 minut. Sabalenková ovládla zápas svým podáním, trefila pět es a získala 80 % bodů prvního podání.

více:BNP Paribas Open: Dospívající tenisová hvězda Carlos Alcaraz se možná zapíše do historie v Indian Wells

Sabalenková postupuje proti Lesii Tsurenko, kvalifikantce, která v pátek porazila 29. nasazenou Donnu Vekic.

Cameron Norrie vs. Tung Lin Wu: Nouri, šampion mužské dvouhry BNP Paribas z roku 2021, měl ve svém úvodním zápase roku na kurtu tři jen malé potíže. Základní kresba. Wu byl konkurenceschopnější ve druhém setu, než pečetil Nouri se skóre 6-2 6-4. Jedním z klíčů k vítězství bylo, že Nuri vyhrál 81 % svého prvního podání ve srovnání s pouhými 52 % pro Wu.

READ  Novak Djokovič stanovil rekord za nejvíce týdnů ve světovém žebříčku číslo jedna - NBC Boston

Gil Teichmann vs Belinda Bencic: Bencicová, nasazená jako devátá v ženské kategorii, se stala první z 10 nejlepších hráček, které tento týden v Indian Wells spadly. Poté, co se Bencicová prosadila v prvním setu, měla problémy při svém podání, když na kurtu Stade 2 prohrála se Švýcarkou Teichmannovou 3-6, 6-3, 6-3.

Bencicová, která se po zápase usmívala a objímala Tesmanovou, zvládla jen 56 procent svého prvního podání a v zápase utrpěla čtyři dvojchyby. Tesman vedl 5-1 ve třetím setu, než Bencic odskočil brejkem a silným podáním, než upadl.

Emil Rossofori vs. Roberto Bautista Agut: Jedno z největších a nejrychlejších překvapení dne přišlo na kurtu 3, když Bautista Agut, nasazená 22. hráčka turnaje, podlehla Russoforie 7-6(5), 6-2.

Finka Ruuruvuori, která je na 59. místě světového žebříčku, otočila zápas v prvním setu tiebreaku prvního setu, když porazila Bautistu Aguta a vyhrála 7:5. Poté vzal Ruuruvuoriho ve druhém setu ke své první výhře nad Bautistou Agutem v druhém zápase dvojice vůbec.

Petra Kvitová vs. Elisabeth Mandlik: Kvitová udržela sérii rychlých kurtů 3 zápasy naživu v pátek s výhrou 6-1, 7-5. Nasazená 15. šampionka, dvojnásobná wimbledonská šampionka, postoupila proti nasazené 24. Jeleně Ostapenkové, která dříve během dne porazila Aleksandru Sasnovich 7-5, 3-6, 6-2.

Výsledky v pátek

Kolo 64 dvouhry mužů

• Christian Jarin, Chile, def. Yoshihito Nishioka (29), Japonsko, 6-4, 6-0.
  • Cameron Norrie (10), Velká Británie, porážka. Tung Lin Wu, Tchaj-wan 6-2, 6-4.
  • Casper Rudd (3), Norsko, v. Diego Schwartzman, Argentina 6-2, 6-3.
  • Ilya Ivashka, Bělorusko, poražen. Butch van de Zandsholb (28), Nizozemsko, 7-5, 3-2, důchodce.
  • Emil Rossovori, Finsko, poražen. Roberto Bautista Agut (22), Španělsko 7-6 (5) 6-2.
  • Jason Kubler, Austrálie, def. Grigor Dimitrov (21), Bulharsko, 2-6, 7-6 (5), 3-0, skreč.
  • Jordan Thompson, Austrálie, poražen. Stefanos Tsitsipas (2), Řecko, 7-6 (0), 4-6, 7-6 (5).
  • Alejandro Davidovič Fokina (23), Španělsko, porážka. Yiping Wu, Čína, 6-4, 6-1.
  • Alexander Zverev (12), Německo, v. Pedro Cachin z Argentiny 6-3, 6-1.
  • Alejandro Tabelo, Chilan, rodák. Maxim Cressi (32), USA, 7-6 (3), 7-6 (13).
READ  Jak sledovat atletiku, tenis a fotbal

64. kolo, dvouhra žen

• Lesya Tsurenko, Ukrajina, poražena. Donna Vekic (29) Chorvatsko, 2-6, 6-2, 6-2.
  • Jelena Ostapenková (24), Lotyšsko, pozdě. Aleksandra Sasnovich, Bělorusko, 7-5, 3-6, 6-2.
  • Jill Teichmann, Švýcarsko, Dave. Belinda Bencicová (9), Švýcarsko, 3-6, 6-3, 6-3.
  • Barbora Kryczekova (16), Česká republika, Diana Ystremska, Ukrajina 6-1, 6-2.
  • Anhelina Kalinina (27), Ukrajina, porážka. Linda Frohvitová (Česká republika) 4-6, 6-4, 7-5.
  • Veronika Kudrmitová (11), Rusko, porážka. Anna Blinková, Rusko 6-3, 6-4.
  • Aryna Sabalenka (2), Bělorusko, porážka. Evgenia Rodina, Rusko, 6-2, 6-0.
  • Rebecca Peterson, Švédsko, porážka. Zhang Shuai (22), Čína, 3-0, skreč.
  • Petra Kvitová (15) Elizabeth Mandlík, USA, Česká republika, 6-1, 7-5.
  • Anastasia Potapovová (26), Rusko, porážka. Wang Shiyu, Čína, 4-6, 7-6(4), 6-2.
  • Maria Sakkari (7), Řecko, porážka. Shelby Rogers, USA, 2-6, 6-4, 6-0.

Čtyřhra mužů, 32. kolo

• Simone Bolelli a Fabio Fognini, Itálie, porážka. Robert Farah a Juan Sebastian Caballe (8) Kolumbie 6-7 (1), 6-4, 10-3.
  • Michael Venus, Nový Zéland, a Jamie Murray, Británie, Dave. Marcel Granollers ze Španělska, Horacio Zeballos (6), Argentina 6-3, 6-4.

Čtyřhra žen, 32. kolo

• Spojené státy porazily Nicole Melichar Martinez, Ellen Perez (8), Austrálie. Yulia Putintseva, Kazachstán, a Bianca Andreescu, Kanada, 7-6(3), 6-4.
  • Magda Linetteová z Polska a Katie McNallyová ze Spojených států poraženy. Monica Niculescu z Rumunska a Alicja Rosolska z Polska 6-3 6-2.
  • Daniel Collins a Peyton Stearns, USA, def. Kimberly Zimmermann z Belgie a Anna Bondar z Maďarska 6-2, 6-2.