PRVNÍ ZLATO PRO VUČUREVIĆ – Evropská federace juda

Autor: Dino Stambolić

Druhý den soutěže ve východním Sarajevu, Evropského poháru 2023, si diváci v tělocvičně „Biki“ užili zajímavé a kvalitní souboje.

Třetí zlatou medaili Ázerbájdžánu na Evropském poháru východního Sarajeva 2023 získal Magram Imamverdijev. Ve finále kategorie do 81 kg byl lepší než Nizozemec Koen van Winden. Bronzové medaile obsadili Mo van Don (Nizozemsko) a Mikolas Miesko (Česká republika).

Pro Magerrama Imamverdieva byla soutěž ve východním Sarajevu třetí v Bosně a Hercegovině a měl štěstí.

Všichni soutěžící byli velmi kvalitní, ale nakonec si myslím, že jsem si výhru zasloužil. To byl můj „potřetí šťastný čas“ v Bosně. Poprvé jsem nezískal medaili, naposledy jsem byl třetí a teď je zlato. Děkuji své rodině a Ázerbájdžánské federaci juda za podporu.

Mageram Imamverdiev (AZE) © Dino Šečić

I dnes mělo domácí publikum důvod k radosti a oslavě. Důvodem byl Božidar Vučurević, který zvítězil ve váhové kategorii do 90 kilogramů.

Judista z Bosny a Hercegoviny po zisku prvního zlata na Evropském poháru juda seniorů neskrýval nadšení.

Tento pocit je výjimečný, protože není snadné porazit pět velmi kvalitních a motivovaných soupeřů. Hlavně jsem rád, že jsem vyhrál tady na domácí půdě.

Neméně radost ze zlata měl jeho trenér Mitar Merdic.

Po problému se zraněními jsme se konečně dostali do správného rytmu, což svým dnešním výkonem dokázal Božidar. Již příští víkend nás čeká vystoupení na Grand Prix Lince 2023. Do konce roku se Božidar zúčastní několika velmi silných soutěží. Navštíví i některé judo kempy a snad i olympiádu.

Božidar Vučurević (Bosna a Hercegovina) © Dino Šečić

V pěti ze sedmi finalistů dnešního programu finálového bloku byli němečtí soutěžící.

Zlaté medaile vybojovali Elisabeth Pflugbiel (+78 kg), Falk Peterselka (-100 kg) a Julie Holterhoff (-78 kg).

READ  Top 10 mezinárodních hokejových hráčů

Hoelterhoff říká, že předpokládala, jaký by mohl být možný scénář ve třídě -78 kg.

Když jsem viděl seznam potenciálních účastníků a soupeřů, předpokládal jsem, že se ve finále potkám s Marlene Jalandi. Tak to nakonec bylo a já jsem vyhrál vítězství, které mě velmi potěšilo a ulevilo.

Hoelterhoff přiznala, že vzhledem k silné konkurenci v Německu v kategorii do 78 kilogramů by pomýšlela na olympijské hry v roce 2028.

-78 kg finále © Dino Šečić

Díky vynikajícímu výkonu během druhého soutěžního dne bylo Německo nejúspěšnějším národem východně od Sarajeva (čtyři zlaté, šest stříbrných a jeden bronz). Následují Ázerbájdžán (tři zlaté, jedno stříbro a dva bronzy) a Slovinsko (dvě zlaté, jedno stříbro), přičemž místní tým skončil čtvrtý se dvěma zlatými a bronzovou medailí.

Judo se vrátí do Bosny a Hercegoviny v září na Sarajevo European Open 2023.

Autor: Thea Quinn