Qatar Open: Petra Kvitová porazila Jessicu Bigulu, aby se zúčastnila finálového zápasu s Garbinem Muguruzou

Muguruzaová absolvovala turné po zápase o titul poté, co se bývalá světová kolegyně číslo jedna Victoria Azarenková stáhla kvůli bolestem zad.

Petra Kvitová prošla náročným zápasem v obtížných podmínkách, aby se kvalifikovala do finále v Dauhá. Obrázek souboru AP

Dauhá: Petra Kvitová odolala tenisu inspirovanému Jessicou Bigulovou a prudkým větrem, aby v pátek zvítězila 6-4 6-4 a dosáhla finále Qatar Open, kde bude čelit Garbin Muguruzaové.

Muguruzaová nastoupila v sobotu do utkání o titul po stažení své země číslo jedna, Viktorie Azarenkové, kvůli bolestem zad, které postihly její čtvrteční čtvrtfinálové vítězství nad Elenou Svitolinovou.

Vítězství české Kvitové se zdálo být nedosažitelné, když ve druhém setu prohrála 2: 4, než její chyby vybledly a s americkou soupeřkou se krátce snažila.

Po vítězství v loterii byla vybrána čtvrtá kvitová, grandslamová šampionka na rozdíl od Biguly.

Zdálo se však, že její velkou službu a kroky přerušil namáhavý večerní vánek v tenisovém komplexu Khalifa, co by kamenem dohodil od pláže v Dauhá.

„Vítr byl velmi silný, bylo to velmi obtížné – nešlo o tenis, ale o to, aby se míč dostal na kurt, a o to jsem se snažila,“ řekla Kvitová po vítězství.

Důvěra, kterou Bigula prokázala ve čtvrtfinálovém střetu s Karolínou Plíškovou, která ji devětkrát zlomila, zářila hned od začátku proti Kvitové, když vyjednávala podmínky pro postup vpřed.

Kvitova přerušila třetí hru, ale Bigula se okamžitě vrátila, aby upravila svou hru, aby porazila vítr.

Byl viděn

Vítr odnesl Kvitově mnoho návratů od značky a omezil její schopnost budovat impuls proti Pegule.

„Od minulého roku se zlepšuje a byla opravdu tvrdá … protože jsme viděli, že by mohla hrát i nějaké vzduchové míčky,“ řekla Kvitová.

Kvitová loni na US Open porazila Bigulu 6-4 6-3.

READ  'Love it': Tuchel chválí Conora Gallaghera, plánuje letní rozhovory | Chelsea

Jak skupina postupovala, Bigula začala zápasit s větrem a rozbila Kvitovou v sedmém a devátém zápase, než ji nechala sloužit k těžkému setu.

Zdá se, že Pegula získala převahu, když vyhrála první tři zápasy z druhého setu, ale Kvitová zpomalila svou kariéru během pečlivě provedené hry o vítězství.

Kvitová získala působivý brejk a skončila v pátém zápase.

Jak se skupina vyvíjela, dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová se ve hře promíchala a uchýlila se k několika skluzům, které změnily tempo konfrontace.

Pegula si ale zachovala klid a chytrá střelou zlomila Kvitovou a ovládla šestý zápas.

Kvitova se znovu rozpadla a poté ji nahrála, aby se připojila ke skupině.

V deváté hře dala Bigula Kvitové první bod zlomu s falešnou výzvou, která Američana zachránila vynikající střelou.

Kvitová vypálila svůj podpis, když se zápas přesunul do druhého bodu zlomu, což jí umožnilo získat bod a zápas, který se ukázal jako zlomový.

Češi se drželi lásky a zvítězili.

„Na tento stadion mám nejlepší vzpomínky,“ řekla Kvitová. „Těším se na finále.“

„Je to Deja Vu v roce 2018, když ve finále Qatar Open porazili Muguruza 3: 6–3: 6: 4,“ uvedla.