Rafael Nadal dramaticky vyhrál rekordní titul na Australian Open

Rafael Nadal se dostal na 21 jako první, překonal mužský rekord ve většině grandslamových titulů ve dvouhře a udělal to nejtěžší cestou, když se vrátil ze dvou setů dolů a porazil Daniila Medveděva v téměř 5,5hodinovém finále Australian Open, které se mu nepodařilo. skončit do pondělních ranních hodin.

Byl zlomený při podání na šampionát za stavu 5-4 v pátém setu, ale příště už neudělal chybu.

Za pět hodin 24 minut to bylo druhé nejdelší finále Australian Open poté, co Novak Djokovič v roce 2012 porazil Nadala v pěti setech 5:53.

Pětatřicetiletý Španěl má nyní o jednoho více než Roger Federer a Djokovič, jeho odvěcí rivalové v takzvané velké trojce.

S výhrou 2-6, 6-7 (5), 6-4, 6-4, 7-5, která začala v neděli večer a byla na chvíli zdržena ve druhém setu, když na kurt naskočil protestující, Nadal také jen čtvrtý muž v historii, který vyhrál všechny čtyři hlavní tituly tohoto sportu alespoň dvakrát.

Nadal vyhrál svůj první titul na Australian Open v roce 2009 a prohrál čtyři další finále v Melbourne Parku před dramatickou výhrou nad šampionem US Open Medveděvem. Jeho míra konverzace ve finále majora je nyní 21 z 29. Federer a Djokovič mají každý 20 majorů z 31 účastí ve finále.

Jeho vítězství bylo ještě pozoruhodnější vzhledem k tomu, že Nadal odletěl do Austrálie s pouhými dvěma zápasy ve druhé polovině roku 2021, protože byl vyřazen s chronickým zraněním nohy, které lze léčit, ale ne vyléčit. Měl také záchvat COVID-19.

Medveděv přiměl Nadala jít dál a ve finále Australian Open vyhrát o dva sety dolů. (Clive Brunskill/Getty Images)

Medveděv, který chtěl být prvním mužem v Open éře, který vyhraje svůj druhý grandslamový titul na příštím majoru, donutil Nadala jít dál a vyhrát o dva sety dolů. Medveděv se nyní připojuje k Andymu Murraymu mezi ty, kteří po průlomu v kariéře na nejvyšší úrovni prohráli finále na dalším velkém turnaji.

READ  Devět poslanců přijímá zdarma vstupenky na Euro 2020 od hazardních společností | Politika

Bylo to teprve počtvrté, co se Nadal vzchopil ze dvou setů, aby vyhrál zápas na nejlepší z pěti setů, a poprvé od vítězství ve čtvrtém kole ve Wimbledonu v roce 2007 nad Michailem Južným.

Krejčíková a Siniaková jsou mistryněmi ženské čtyřhry

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se posunuly o krok blíže kariérnímu grandslamu ve čtyřhře, když v neděli vyhrály svůj první titul na Australian Open, když porazily Annu Danilinu a Beatriz Haddad Maiaovou 6:7 (3), 6:4, 6:4.

Česká dvojice již dvakrát vyhrála na French Open, aby si připsala wimbledonský titul a zlaté olympijské medaile. Nedělní vítězství jim však zajistilo čtvrtý grandslamový titul v pěti finále a první na tvrdých kurtech.

Nejlepší nasazené byli nuceni bojovat celou cestu svými nenasazenými soupeři, poprvé na turnaji ztratili set a bojovali dvě hodiny 42 minut, než si zajistili vítězství.

Siniaková nejprve podávala na zápas za stavu 5:2 ve třetím setu, ale Danilina z Kazachstánu a Haddad Maia z Brazílie prolomily její podání a zápas prodloužily. Krejíková nakonec zápas při další příležitosti naservírovala.