Rangers 2-1 Sparta Praha: Danilo a Todd Cantwellové dosáhli působivých výher a zvýšili naděje na vyřazení Evropské ligy | fotbalové zprávy

Rangers 2-1 Sparta Praha: Danilo a Todd Cantwellové dosáhli působivých výher a zvýšili naděje na vyřazení Evropské ligy |  fotbalové zprávy

REPORTÁŽ O ZÁPASKU Branky Danila a Todda Cantwellových z prvního poločasu prodloužily neporazitelný start Philippa Clementa jako manažera Rangers na šest zápasů. Tým má na kontě sedm bodů ze čtyř zápasů Evropské ligy a ve skupině C okupuje druhé místo, dva body za vedoucím Realem Betis.

podle Zprávy Palestinské samosprávy

22:49, Spojené království, čtvrtek 9. listopadu 2023

Rangers se posunuli na druhé místo ve skupině C Evropské ligy po nervózní, ale zasloužené výhře 2:1 nad Spartou Praha na hřišti Ibroxu.

Oba týmy minulý měsíc v Česku remizovaly 0:0, ale brazilskému útočníkovi Danilovi stačilo pouhých 11 minut, než záložník Todd Cantwell přidal druhý gól ve 20. minutě.

Hosté se však po přestávce zlepšili, střídající Lukas Haraslin v 77. minutě stáhl jeden zpět, a přestože Danilo poslal míč podruhé domů, poté, co VAR rozhodným pohybem přiznal branku, nebyl uznán. Faul na obránce Asgera Sorensena.

obrázek:
Todd Cantwell zdvojnásobil náskok Rangers před Spartou Praha

Philippe Clement je nyní šest zápasů bez porážky od doby, kdy se ujal funkce šéfa Gers, a postupné zlepšování je evidentní, přestože musel snášet úzkostný konec.

Real Betis, lídr skupiny C, má devět bodů, Rangers jsou o dva body, Sparta Praha má čtyři body a Aris Limassol jen tři body.

Rangers budou koncem tohoto měsíce hostit kyperský tým, který se umístil na posledním místě, a poté zakončí svou kampaň v prosinci cestou do Španělska, kde se utkají s Realem Betis – kde bude hodně v sázce.

„Pokud vidíte sílu soupeře, tak je to nejlepší tým, proti kterému jsme zatím hráli, stejně jako v Praze (0:0). První poločas byl opravdu dobrý, chci vidět tenhle fotbal pro všechny,“ řekl Clement. 90 minut, to je cíl.

READ  Mistři Evropy Itálie remizovali s Anglií v kvalifikaci na Euro 2024

„Nemohli jsme to udělat z pozice, ve které jsme byli před pár týdny. Potřebujeme na to více času, abychom přiměli všechny na nejvyšší fyzické úrovni, aby zvládli vzdálenosti, intenzitu a vysoké rychlosti s míčem i bez něj.“ „

Jak Gerové udržovali své naděje na vyřazení naživu

obrázek:
Danilo otevřel skóre působivým stylem během dominantního prvního poločasu

Domácí byli povzbuzeni svým důrazným nedělním semifinálovým vítězstvím 3:1 Fiabili Cupu nad Hearts a Clement udělal jednu změnu, když přivedl středního obránce Bena Daviese k Leonu Balogunovi, který nebyl zařazen vedle levého obránce Ridvana Yilmaze. V evropské reprezentaci bývalý trenér Michael Bell.

První šance Rangers přišla v páté minutě, kdy Cantwellova přihrávka minula Danilův klouzavý míč a ten si znovu nasadil masku, aby chránil před zraněním lícní kosti.

Útočník však rychle využil strašlivé chyby hostů, zachytil línou zpětnou přihrávku obránce Jamese Gomeze před rozběhnutím a prostrčil míč kolem brankáře Petera Wendala – jeho třetí gól ve čtyřech zápasech.

Český tým byl naštvaný a Vendal musel záhy zachraňovat brilantní střelu Cantwella.

Na druhém konci brankář Rangers Jack Butland zblokoval hlavičku Gomeze nad břevno a provedl další rohový kop, který však nakonec nic neznamenal, než hosté zvýšili skóre.

obrázek:
Danilo se stal třetím jihoamerickým hráčem, který vstřelil gól Rangers v hlavní evropské soutěži

Danilo se zmocnil míče na hostující polovině a přihrál míč na pravou stranu Cantwellovi, který se vrátil dovnitř Gomeze, než vstřelil svůj první gól v sezóně do vzdálenějšího rohu.

Fendal blokoval střely McCauslanda a záložníka Ryana Jacka, když se Rangers snažili ve druhém poločase prosadit dál, protože v prvním poločase nedokázali předvést podobný výkon, ale ocitli se pod skutečným tlakem, když Haraslin zahrál na jeden dva s Angelo Preciado a přehnala branku. Míč je v síti z 10 yardů.

READ  Clark a Fox vítězí v kajaku na mistrovství světa v kanoích ICF

Zdálo se, že Danilo okamžitě obnoví dvougólové vedení Rangers, ale italský rozhodčí David Massa okamžitě zkontroloval monitor na hřišti a rozhodl, že útočník Gers bránil Sorensenovi, aby dostal svou šanci.

Clement: Kvalifikace není zaručena

Clement své hráče varoval, že vyřazovací zápasy v Evropské lize ještě nejsou zaručeny.

Rangers hostí Aris Limassol později v měsíci a mohou potvrdit kvalifikaci výhrou, než zakončí svou kampaň příští měsíc cestou do Španělska, kde se utkají s Realem Betis.

Nicméně Clement řekl: „Pokud je jedna věc, kterou nechci, je, aby si hráči nyní mysleli, že jsme kvalifikovaní.

„Udělali jsme opravdu důležitý krok vpřed a to je správné, ale v tuto chvíli nemáme nic v hlavě.“

„Potřebujeme získat body proti Arisu nebo proti Betisu, zbývají nám ještě dva zápasy.

„Zaměření je pokusit se získat tři body z každého zápasu a víme, že fotbal je hra, kde ne vždy dostanete to, co si zasloužíte. Mohou nastat okolnosti, které mohou jít proti vám, takže musíme být včas.“ .“ Pokaždé nejvyšší úroveň.”

Opta: Gers používá funkci Ibrox

• Rangers vyhráli své první dva domácí zápasy v hlavní evropské sezóně poprvé od sezony 2019-20.

• Rangers se ujali dvoubrankového vedení v prvních 20 minutách hry teprve podruhé z posledních 118 velkých evropských zápasů – podruhé proti Red Star v březnu 2022.

• Danilo vstřelil svůj čtvrtý gól v Evropské lize (jeden za Ajax, dva za Feyenoord a jeden za Rangers).

Co pak?

Neděle 12. listopadu v 11:00 hodin

Odjezd ve 12:00 hodin

Poslední zápas Rangers před reprezentační přestávkou se uskuteční v neděli, kdy se ve skotské Premiership utkají s Livingstonem živě Sky Sports; Výkop ve 12 hodin. Příští zápas Evropské ligy se odehraje ve čtvrtek 30. listopadu doma s Arisem Limassol.

READ  Skupiny Ligy mistrů UEFA – které týmy se musí kvalifikovat

Sparta Praha se v neděli utká v první lize s Baníkem; Výkop je ve 14 hodin. Příští zápas v Evropské lize sehraje ve čtvrtek 30. listopadu proti Realu Betis.