Roman Kickboxer zvítězil ve čtvrtfinálovém zápase v kleci na česko-slovenském OKTAGON MMA Show a po zranění stáhl

Romský hráč Václav Sivák poprvé soutěžil o MMA show pay-per-view OKTAGON 27. února 2021. (Foto: OKTAGON TV)

Václav Sivák, člen romské komunity, který reprezentoval Českou republiku, aby se stal mistrem světa amatérských kickboxů, debutoval včera večer v zápase v kleci, který organizoval jeho show Mixed Martial Arts (MMA). Osmiúhelník Placený kanál v programu Underground: The Last Man Standing. Osm bojovníků soutěžilo o to, čemu říká Pyramid Show.

Ačkoli Sivák zvítězil ve čtvrtfinále, byl kvůli zranění zraněn ze zbytku soutěže. V rozhovoru pro televizi OKTAGON poté, co porazil britského závodníka Billyho Sugdena, řekl: „Byl jsem odhodlán vyhrát pyramidu a ukázal jsem, že jsem to dokázal. Mám tři stehy a je to zraněno v noze, bohužel musím vytáhnout. “

Sivak poté zveřejnil na sociálních médiích, že hlavním důvodem pro jeho stažení byly stehy v obočí. Také opustil zápas s modřinami.

„Toto je nejděsivější sportovní výzva všech dob. Koncept osmiboké pyramidy nás vrací zpět k základům bojového umění. Aby se stal bojovníkem šampionů, musí během jednoho zápasu porazit tři kandidáty v řadě.“ Ondřej Novotný, majitel a promotér OKTAGON, uvedl na Servant OktagonMMA.cz.

Ve svých dvaceti letech se Sivák stal mistrem světa roku 2019 v soutěžích, které organizovala Světová asociace organizací kickboxu Je celosvětově číslo jedna v amatérském kickboxu. Na konci roku 2020 se také stal mistrem České republiky v klasickém boxu.