Ron se dostane do semifinále Paris Masters poté, co odstoupil z Alcarazu č. 1

PAŘÍŽ – Novak Djokovič si připsal rekordní sedmý titul Paris Masters, když v pátek ve čtvrtfinále porazil Lorenza Mussetiho 6:0, 6:3.

Djokovič, který v této sezóně vyhrál tituly v Izraeli a Kazachstánu, usiluje o rekordní 39. titul Masters.

Mussetti dělal loni problémy Djokovičovi ve čtvrtém kole French Open, když vedl o dva sety, než v pátém odstoupil.

Tentokrát ne, protože šestý nasazený Srb rozdrtil první set buldozerem za 24 minut proti nenasazenému Italovi.

Na začátku druhého setu si vyměnili přestávku, když se Mussetti nakrátko vzpamatoval na 2:2.

Při podání v zápase se Djokovič držel lásky a dosáhl vítězství, když Mussetti poslal divoký forhend do sítě.

Djokovič se setká se Stefanosem Tsitsipasem poté, co řecký pátý nasazený vyhrál 6-2 6-4 nad nenasazeným Američanem Tommym Ballem, který ve druhém kole sesadil Rafu Nadala.

Djokovič porazil Tsitsipasa 8:2 a všechna poslední tři Djokovičova vítězství přišla ve finále – včetně napínavého pětisetového zápasu na loňském French Open, kde se Djokovič zotavil z dvousetového manka.

Dříve nejvýše postavený Dán Holger Ron suspendoval Carlose Alcaraze, který dosáhl svého prvního semifinále na úrovni Masters.

V zápase mezi 19letými bývalými juniorskými partnery ve čtyřhře vedl Ron 6-3 6-6 3-1 v tiebreaku, když šampion US Open Alcaraz odešel, několik minut po ošetření břišního svalu v transformaci.

„Myslel jsem si, že to byl skvělý zápas,“ řekl Ron. „Hráli jsme velmi dobře a byl jsem velmi soustředěný.“ Bylo tam skvělé publikum, skvělý tenis, takže jsem velmi spokojený s tím, jak jste vše zvládli.“

Ron, který letos vyhrál dva kariérní tituly, se utká s osmým nasazeným Felixem Augerem-Aliassimem. Porazil Frances Tiafoe, 16. nasazenou, 6-1 6-4, aby zůstal na dobré cestě a získal čtvrtý titul v řadě. Kanaďan měl osm es a nikdy nečelil brejkbolům.

READ  Nejlepší nasazená Sabalenka a bývalý šampion Keys postupují v Charlestonu | Sportovní