Rublev dvakrát vyhraje a dostane se do semifinále v deštivém Washingtonu

Dvakrát nejvýše nasazený Andrei Rublev v pátek zvítězil a dostal se do semifinále ATP/WTA na Washington Open a poslal Američany Maxime Crissy a JJ Wolfe do US Open.

Světová osmička Rublev porazila 32 nasazenou Chrissy 6-4, 7-6 (10/8) za hodinu a 42 minut a poté vyřadila 99. nasazeného Wulfa Wolfa 6-2 6-3 za 78 minut.

„U soudu jsem moc času nestrávil,“ řekl Rublev o celkem třech hodinách. „To byl dnes hlavní klíč.“

Čtvrteční noční déšť si vynutil dvojitou službu na Rublevu a několika dalších, ale páteční bouře poskytly všem včasnou přestávku mezi zápasy.

Rublev, který měl svůj jediný den se dvěma výhrami ve Washingtonu v roce 2018, vynechal první set proti Wolffovi za 28 minut, pak se utrhl do vedení 2:1 a odtamtud ujížděl.

Následoval ho japonský 96. nasazený Yoshihito Nishioka, který po třech hodinách a 35 minutách porazil 16. britského Daniela Evanse 7-6 (7/5) 4-6 7-5.

„Místo toho, abychom strávili dva zápasy jako já, víc než jeden zápas jako on,“ řekl Rublev.

Wimbledonský vicemistr Nick Kyrgios vypálil 35 es na cestě k porážce domácího šampiona Francise Tiafoea 6-7 (5/7) 7-6 (14/12) 6-2 a dostal se do druhého semifinále proti Švédsku Mikaelu Ymirovi se 115 žebříčkem .

Nishioka si proti 40. anglickému hráči v žebříčku polepšil na 5:0, aby se dostal do semifinále ATP od roku 2020 v Delray Beach. Jeho jediný titul ATP přišel v Shenzhenu v roce 2018.

„Nikdy jsem se nevzdal a myslím, že jsem tak vyhrál,“ řekl Nishioka. „Soustředil jsem se jen na to, abych dělal hodně míčů a hrál dlouhé závody. Věděl jsem, že to nechce, protože byl unavený.“

Rublev usiluje o svůj 12. titul v kariéře a čtvrtý titul v této sezóně po Marseille, Dubaji a Bělehradě, aby se vyrovnal Španělům Rafaelu Nadalovi a Carlosi Alcarazovi o nejvíce letošních titulů ATP.

READ  „Bojím se zůstat“: Proč někteří po válce spěchali opustit Rusko | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Australan Kyrgios v žebříčku 63, který v roce 2019 vyhrál svůj poslední ze svých šesti titulů na okruhu ATP ve Washingtonu, potřeboval pouhých 14 minut, aby dokončil brzké vítězství nad čtvrtým nasazeným Američanem Riley Opelkou 7-6 (7/1), 6-2. .

Kyrgios pak po dvou a půl hodinách přehrál 27. nasazeného Tiafoea a křičel: „Chci jít spát“ ve třetím setu zápasu, který skončil v 1:00.

Tiafoe získal posledních pět bodů prvního setu tiebreaku, poslední bod ve svém šestém esu a ve druhém setu tiebreaku získal čtyři body.

Kyrgios ale odpověděl forhendovým esem, vítězným forhendem, vítězem podání a zavedl třetí sadu, když Tiafor poslal dlouhý forhend.

Tiafoe, který předtím vyhrál třetí set, když porazil nizozemského osmého nasazeného Botiče van de Zandscholpa, trefil forhend kros, aby Kyrgiosovi poskytl brejk, aby otevřel třetí, a v sedmé hře minul bekhend předtím, než Kyrgios skončil.

Australan zaznamenal 60 vítězných bodů a zachránil pět mečbolů.

Ymir, který prohrál své jediné finále ATP loni v srpnu na stadionu Winston-Salem, porazil po dvou hodinách a 27 minutách Američana Sebastiana Kordu, 54. nasazeného, ​​6:2, 5:7, 6:3.

Radokano, Azarenková prohrávají

Estonsko porazilo Kaia Kanepi Annu Kalinskaya 6-7 (4/7), 6-4, 6-3, aby se dostalo do semifinále proti Osei Daria Savile, která porazila Kanaďanku Rebeccu Marino 6-1, 7-5.

Je to Savileovo první semifinále od roku 2018 v Acapulcu, protože Kanepi, její věk a světové umístění ve 37 letech, usiluje o svůj pátý titul na okruhu WTA, ale o svůj první od bruselského Open v roce 2013.

Světová dvacítka Victoria Azarenková, dvojnásobná šampionka Australian Open, vyhrála svůj první zápas nad Češkou Terezou Martínkovou 7:6 (9/7), 6:2, ale její dvojitou nabídku pokazila 21letá čínská poražená. Wang Shiyu.

READ  Seznamte se s ruským „guvernérem“ v Chersonu na Ukrajině

Wang, která se žene za svým prvním titulem na okruhu WTA, přehrála 33letou Azarenkovou 6-1 6-3. Do svého prvního semifinále na okruhu WTA se 95. levonohá hráčka dostala v červnu ve Valencii.

Wang poté hraje s 60. nasazenou Ljudmilou Samsonovou, která na US Open porazila 10. Emmu Raducanovou 7:6 (8/6), 6:1. 19letá britská druhá nasazená usilovala o postup do semifinále poprvé od vítězství na grandslamu.