Sima dává vítězný gól, zatímco Slavia Praha vyhrává Český pohár a Double

Senegalský útočník pomohl Redovi a El Bayadhovi dokončit domácí double s jeho snahou v polovině zápasu v Doosan Areně

Abdullah Sima zvítězil ve čtvrtek ve finále českého poháru ve prospěch Slavie Praha vítězstvím 1: 0 nad Viktorií Plzeň.

Po prvním poločase bez branek vystřídal 19-letý hráč v 60. minutě Lucase Masubsta a v 73. minutě pokračoval v úsilí oddělit oba týmy v Plzni.

Vítězství dokončilo zdvojnásobení Slavie Praha poté, co minulý měsíc získalo třetí po sobě jdoucí český ligový titul.

Duo Pobřeží slonoviny Ibrahim Benhamin Traore a Simon Delly byli také představeni jako náhradníci ve druhé polovině za Red and White, zatímco Nigérijčan Peter Olinka se zápasu nezúčastnil.

Sima se přestěhovala do Prahy loni v červenci a svými příspěvky před brankou se rychle přizpůsobila týmu Jindřicha Trpisovského.

V této sezóně nastřílel 15 gólů ve všech soutěžích a je třetím nejlepším hráčem v české lize, Slavií Praha.

Mladému dakarskému rodákovi zbývají tři roky smlouvy, ale po jeho působivé první sezóně v Sinopu ​​o něj údajně vzbudil zájem přestupy z klubů Premier League včetně Arsenalu a Manchesteru United.

Po čtvrtečním vítězství se Sima a jeho spoluhráči ze Slavie Praha pokusí prodloužit běh z devíti neporažených zápasů ve všech soutěžích, když v neděli odcestují do Jablonce na další zápas La Ligy.

Tým má aktuálně 14bodový náskok před druhou Spartou Praha a bude se také snažit dokončit sezónu na nejvyšší úrovni, když v posledním zápase ligy 29. května hostí Český Budovi ش.

READ  16 tisíc nakinsh, dark každý typ byl pozitivní. Index PES je zpět na své domovské stránce

Sima se mezinárodně účastnila pouze senegalského národního týmu – který v březnu v Kongu v kvalifikaci AFCON zmařil.