Sima dává vítězný gól, zatímco Slavia Praha vyhrává Český pohár a Double

Senegalský útočník pomohl Redovi a El Bayadhovi dokončit domácí double s jeho snahou v polovině zápasu v Doosan Areně

Abdullah Sima zvítězil ve čtvrtek ve finále českého poháru ve prospěch Slavie Praha vítězstvím 1: 0 nad Viktorií Plzeň.

Po prvním poločase bez branek vystřídal 19-letý hráč v 60. minutě Lucase Masubsta a v 73. minutě pokračoval v úsilí oddělit oba týmy v Plzni.

Vítězství dokončilo zdvojnásobení Slavie Praha poté, co minulý měsíc získalo třetí po sobě jdoucí český ligový titul.

Duo Pobřeží slonoviny Ibrahim Benhamin Traore a Simon Delly byli také představeni jako náhradníci ve druhé polovině za Red and White, zatímco Nigérijčan Peter Olinka se zápasu nezúčastnil.

Sima se přestěhovala do Prahy loni v červenci a svými příspěvky před brankou se rychle přizpůsobila týmu Jindřicha Trpisovského.

V této sezóně nastřílel 15 gólů ve všech soutěžích a je třetím nejlepším hráčem v české lize, Slavií Praha.

Mladému dakarskému rodákovi zbývají tři roky smlouvy, ale po jeho působivé první sezóně v Sinopu ​​o něj údajně vzbudil zájem přestupy z klubů Premier League včetně Arsenalu a Manchesteru United.

Po čtvrtečním vítězství se Sima a jeho spoluhráči ze Slavie Praha pokusí prodloužit běh z devíti neporažených zápasů ve všech soutěžích, když v neděli odcestují do Jablonce na další zápas La Ligy.

Tým má aktuálně 14bodový náskok před druhou Spartou Praha a bude se také snažit dokončit sezónu na nejvyšší úrovni, když v posledním zápase ligy 29. května hostí Český Budovi ش.