Skóre, výsledky, Francis Tiafoe porazil Andrei Rublev, skóre, skóre, video, Arina Sabalenka

Američanka Frances Tiafoeová porazila Andrey Rublev ve dvou setech a ve čtvrtečním semifinále US Open (AEST) dosáhla na moc.

Tiafoe s cílem stát se prvním Afroameričanem, který vyhrál US Open od Arthura Ashe v roce 1968, předvedl působivý výkon a porazil devátého ruského Rubleva 7:6 (7/3), 7:6 (7). /0). , 6-4 za 2 hodiny a 36 minut.

Byl to další působivý výkon k zabití obra od 24letého Tiafoea, který začátkem tohoto týdne ve čtvrtém kole vyřadil španělskou legendu Rafaela Nadala.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živé přenosy z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Začněte svou bezplatnou zkušební verzi nyní>

Tiafoe, 22. nasazený, bude čelit třetímu Španělovi Carlosi Alcarazovi nebo Yannicku Senerovi z posledních čtyř.

Tiafoe, který se vezl na vlně amerického nadšení, byl prostě příliš dobrý na frustrovaného Rubleva, který nakonec ve třetím setu zkolaboval a po přestávce vypadal jako v slzách.

„Tohle je divoký muž, to je šílené,“ řekl Tiafoe po svém vítězství na stadionu Arthura Ashe.

„Získat před 24 hodinami největší výhru svého života a jít ven a získat další velké vítězství. Andre je pekelný hráč, takže jeho podpora je obrovský růst.“

„Je těžké otočit stránku, ale udělal jsem to a teď jsem v semifinále…na tomhle kurtu vždycky nějak najdu cestu. Užijme si to – máme dva další lidi, dva.“

Sabalenčina pomsta

Aryna Sabalenková se podruhé za sebou dostala do semifinále US Open s hořkou pachutí, která následovala po jejím vyloučení ve Wimbledonu.

Ruské a běloruské hráčky, jako je světová šestka Sabalenková, dostaly kvůli invazi na Ukrajinu zákaz závodit v All England Clubu.

Zákaz odepřel Bělorusce Sabalenkové šanci na zlepšení kariéry v semifinále v roce 2021.

READ  🏀 Schneider oznamuje doplnění trenérského týmu - Kansas Jayhawks

„Vzali mi jednu šanci, tak jsem pro ni tvrdě pracovala,“ řekla Sabalenka po vítězství 6:1, 7:6 (7/4) nad Češkou Karolínou Plíškovou.

Právě Plíšková ji loni porazila v semifinále Wimbledonu.

Sabalenková však přiznala, že se při tréninku v Miami během nucené přestávky od sportu odhodlaně snažila nesledovat žádný letošní grandslamový travnatý kurt.

„Jsem jen sportovec a s politikou nemám nic společného,“ řekla. „Bylo to těžké období, zvlášť když jsem trénoval v posilovně a v televizi se hrál Wimbledon.

„Vždycky jsem to vypnul, protože se na to nemůžu dívat.“

Běloruští hráči dostali zákaz účasti ve Wimbledonu, protože Bělorusko je blízkým spojencem Ruska a dovolilo Moskvě využít své území k útokům na Ukrajinu.

Čtyřiadvacetiletá Sabalenková se o postup do sobotního finále US Open utká buď se světovou jedničkou a šampionem French Open Igou Swatic nebo Američankou Jessicou Pegulaovou.