Sledujte: Barbora Krijkova bojuje se slzami poté, co lékařský čas ukončil kontroverze na US Open 2021

Bylo to šestý den na běhu US Open. Garbine Muguruzaová skončila na 10. místě nad dnešním večerem. Hrála v dlouho očekávaném souboji ve čtvrtém kole a setkala se s Barborou Krizhikovou. Zatímco ti dva čelili zavřeným rohům, fanoušci byli na okraji sedadel a připravovali se na příjemný večer.

Obě hvězdy WTA poskytovaly slibovanou zábavu a roznášely plameny po tekoucích trávnících. Vzhledem k tomu, že mezi nimi nebylo příliš velké oddělení, šance byly u obou stejné. Když však světová devítka zahájila svůj zápas poněkud dominantním způsobem, světová desítka se snažila udržet krok. Přes její turnaje v předchozím kole proti bývalé světové jedničce Victorii Azarenkové se Muguruzaové proti Krezhikově nepodařilo najít vlastní oporu a úroveň.

Neprofesionální na Barboru Krizhikovou?

Obě hvězdy WTA při svém střetnutí ve čtvrtém kole nenechaly kámen na kameni. I když fanoušci očekávali divoký výlet, to, co následovalo, předčilo jejich očekávání. V prvním setu se zápas zdál mimo dosah Muguruzaové. Ve druhém setu od 4: 0 do 5: 4 však zaznamenala strhující comeback, hra zdaleka nevzkřísila. Poté však lékařský časový limit více než 8 minut od Barbory ​​zlomil hybnost Španělů.

Když odstoupila z turnaje, zjevně nebyla šťastná. S poněkud prudkým podáním ruky na Gridu byla Garbinova nelibost Průhledná Když jsem odešel od soudu.

Těsně před druhým set tiebreakem si česká internacionála oddechla kvůli problémům s dýcháním. Když se po 8 minutách vrátila, vzpamatovala se, zdálo se, že je nezastavitelná. Během svého návratu na hřiště získala 7 bodů v řadě, vyřadila španělskou soupeřku a eliminovala jakoukoli šanci na svůj comeback. Když sama odešla z kurtu, Barbora Krizhikova plakala, bolest z jejího zranění byla hmatatelná.

Konečný výsledek 6-3, 7-6.

Ponořte se hlouběji

„Nemusíte být vysokí a silní“: Trenér Sereny Williamsové Patrick Muratoglu se pro Lilu Fernandezovou hýbe tenisovou magií